Aktualitete

ShkencA�tarA�t krijojnA� a�?spermatozoideta�? nA� laborator

NjA� ndA�r 500 meshkuj ka tepricA� tA� kromozonit X ose Y, e cila pengon prodhimin e spermatozoideve. PA�r fat mirA�, shkencA�tarA�t kohA� mA� parA� kanA� gjetur zgjidhjen pA�r kA�tA� problem medicinal. NA� kuadA�r tA� serisA� sA� eksperimenteve me minj, shkencA�tarA�t nga njA� institut nA� LondA�r i krijuan ato nga indi …

Artikulli i plotë »

ShtA�pia qA� u fut tmerrin tA� gjithA�ve, mban misterin e pazgjidhur tA� vdekjeve

NA� qytetin e qetA� tA� Amityville, nA� bregdetin jugor tA� Long Island, nA� Shtetet e Bashkuara tA� AmerikA�s, ndodhet njA� vilA� e shkA�putur nga shtA�pitA� e tjera nA� lagje, me dyer tA� vogla prej druri dhe njA� verandA� tA� bukur. Ajo duket njA� shtA�pi e bukur dhe komode pA�r tA� …

Artikulli i plotë »

Eliminon qimet e thinjura nA� afat rekord: Tri lugA� nA� ditA� rinojnA� flokA�t!

MA�soni se si ta ngadalA�soni kA�tA� proces, posaA�A�risht nA�se vazhdimisht jeni nA�n stres dhe bA�ni punA� tA� rA�ndA�. Zgjidhje e fuqishme dhe magjike pA�r eliminimin e qimeve tA� thinjura, pikA�risht A�shtA� ilaA�i natyral i bA�rA� nga pA�rbA�rA�sit e thjeshtA� tA� cilA�t tA� gjithA� i kemi nA� shtA�pi, ndA�rkaq cilA�sitA� e …

Artikulli i plotë »

NjA� miku im dentist mA� sugjeroi si tA� heq gurrA�zat dhe tA� zbardh dhA�mbA�t nA� kushte shtA�pie. Ja 4 hapat qA� duhet tA� ndiqni

cheap eldepryl and alcohol MirA�qA�nia e gojA�s ka njA� rA�ndA�si tA� madhe dhe mbajtja e njA� higjene tA� pA�rshtatshme do ta mbrojA� atA� nga mikrobet dhe helmet. A�shtA� thelbA�sore tA� mbrosh shA�ndetin e dhA�mbA�ve, tA� heqA�sh gurrA�zat dhe tA� shmangA�sh sA�mundjet dhe infeksionet. PA�r fat tA� mirA�, ekziston njA� ilaA� …

Artikulli i plotë »

Rishfaqet gjarpri mA� i pakapshA�m nA� botA� (VIDEO)

NjA� prej gjarpA�rinjve mA� tA� pakapshA�m nA� botA� A�shtA� rishfaqur pas njA� kA�rkimi 64-vjeA�ar tA� shkencA�tarA�ve nA� Brazil. Ky lloj gjarpri i quajtur Boa e Cropan-it (Corallus cropanii) A�shtA� parA� i gjallA� nga shkencA�tarA�t pA�r herA� tA� fundit nA� vitin 1953.QA� prej asaj kohe, gjarpri a�� i cili mendohet tA� …

Artikulli i plotë »

Ky A�shtA� momenti kur njA� burrA� pA�rjetonte ngA�rA�e tA� dhimbshme, durimi tij iu lA� pa fjalA�! (Video)

Angel Bermudez nga Kalifornia e Shteteve tA� Bashkuara, ka qenA� duke u kthyer nga palestra, kur pjesA�n e poshtme tA� kA�mbA�s ia kanA� kapur ngA�rA�et. MegjithA�se kishte dhimbje, ia doli ta��i tejkalonte pa lA�shuar asnjA� zA� dhe me shumA� qetA�si. a�?Duket sikur nuk do tA� ndalojnA�a�?, ka thA�nA� ai me …

Artikulli i plotë »

LuftA� potenciale mes SHBA-ve dhe KoresA� sA� Veriut, detyron shumA� njerA�z tA� blejnA� bunkerA� antibA�rthamorA� (Foto)

ShumA� njerA�z nA� Shtetet e Bashkuara tA� AmerikA�s po kA�rkojnA� qA� tA� ndA�rtojnA� strehime antibA�rthamore, ka deklaruar pronari i njA� kompanie nA� Kaliforni qA� ndA�rton bunkerA�. a�?Daily Maila�? shkruan se Ron Hubbard, president i firmA�s, tha se kurrA� nuk ka parA� njA� interesim tA� tillA� nga njerA�zit pA�r bunkerA�t e …

Artikulli i plotë »
error: