Aktualitete

Vdiq pasi i dha lamtumirA�n dashurisA� sA� jetA�s, ja kush A�shtA� shqiptari qA� humbi jetA�n nA� aksidentin tragjik (FOTO)

Shqiptari Morsi Gjezi, 34-vjeA�, ka ndA�rruar nA� njA� aksident tA� ndodhur paraditen e sotme nA� ItalinA� fqinjA�. Ai po udhA�tonte nA� autostradA�n e San Marinos me njA� automjet tA� ngarkuar me rreth 20 ton mbeturina tA� ngurta, teksa u pA�rplas nA� bordurA�n mbrojtA�se anA�sore. Mediat italiane shkruajnA� se shqiptari po …

Artikulli i plotë »

Koci: Haradinaj sA� shpejti nA� KosovA� (Foto)

zithromax treatment for pandas Avokati Arianit Koci, qA� po qA�ndron nA� FrancA�, sapo ka publikuar njA� fotografi me ish-kryeministrin e KosovA�s, Ramush Haradinaj, i cili A�shtA� nA� liri me kusht nA� kA�tA� shtet. Haradinaj A�shtA� arrestuar me 4 janar nga policia franceze bazuar nA� njA� fletA�arrest tA� SerbisA�. Koci pA�rmes …

Artikulli i plotë »

Alarmante! NA� veri kA�rkohen ndihma nA� ushqime, jugu rrezikon nga pA�rmbytjet

Prej dy javA�sh, disa fshatra tA� thella malore nA� KukA�s dhe TropojA� vijojnA� tA� jenA� tA� bllokuar nga bora. Prefektura e Qarkut tA� KukA�sit bA�n tA� ditur se banorA�t e izoluar nga bora kanA� nevojA� pA�r ushqime pasi rezervat e tyre familjare po shkojnA� drejt pA�rfundimit. NA� kA�tA� situatA�, Prefektura …

Artikulli i plotë »

Policia greke “terror” ndaj shqiptarA�ve nA� Greqi, shihni A�farA� i bA�ri mbrA�mA� kA�tij tA� riu

Fotografia e disa ushtarA�ve shqiptarA� tA� GreqisA�, teksa kanA� pozuar duke bA�rA� simbolin e shqiponjA�s ka acaruar shumA� autoritetet greke. VetA� ministri i Mbrojtjes nA� Greqi kA�rkoi dA�nim maksimal pA�r kA�ta ushtarA�, madje pritet qA� pA�r ta tA� mblidhet parlamenti nA� njA� seancA� tA� jashtA�zakonshme. NjA� veprim absolutisht i pamenduar …

Artikulli i plotë »

Ja si stA�rviteshin luftA�taret e UA�K-sA� (VIDEO)

NA� njA� video tA� rrallA� tA� xhiruar nga Associated Press gjatA� luftA�s nA� KosovA�, tregohet sesi trajtoheshin gratA� pA�r tu bA�rA� pjesA� e UshtrisA� A�lirimtare tA� KosovA�s. Xhirimet tregojnA� stA�rvitjet e vajzave dhe grave tA� KosovA�s pranA� njA� fshati tA� Rahovecit. AP transmeton se nA� historinA� e shqiptarA�ve ka shumA� …

Artikulli i plotë »

Vazhdon horroria�� Pas kokA�s banorA�t gjejnA� pjesA� tA� tjera tA� skeletit tA� njA� njeriu

NA� fshatin KarbunarA� tA� VlorA�s, aty ku dy ditA� mA� parA� njA� bari gjeti njA� kokA� njeriu tA� dekompozuar, banorA�t kanA� gjetur pjesA� tA� tjera tA� skeletit. Sipas burimeve nga policia e VlorA�s bA�het fjalA� pA�r skeletet e kA�mbA�ve. GjymtyrA�t u gjetA�n sA� bashku me A�izme llastiku. MesditA�n e tA� …

Artikulli i plotë »

Me 16 shkurt 1 shkA�mb do tA� godasA� tokA�n, jemi nA� rrezik?

NA� fillim tA� kA�tij viti NASA ka zbuluar njA� objekt misterioz nA� afA�rsi tA� sistemit tonA� diellor, ku u tha se do tA� kalojA� pranA� tokA�s nA� mA�nyrA� tA� sigurt. Por sipas njA� astronomi tA� vetA�shpallur kA�to pretendime janA� tA� gabuara, transmeton Shqiptarja. Ai shprehet se objekti jo vetA�m qA� …

Artikulli i plotë »

ShqiptarA�t a�?trondisina�? GreqinA�, sA�rish bA�jnA� shqiponjA�n (Foto)

Mediat greke kanA� publikuar sA�rish foto tA� shqiptarA�ve nA� ushtri, tA� cilA�t bA�jnA� shqiponjA�n me duar. KA�to foto janA� publikuar nga ana e portalit helen a�?Newsit.gra�?. Nuk dihet se ku janA� realizuar fotot nA� fjalA�. Ka dyshime se e gjitha kjo A�shtA� njA� traditA� nA� mesin e shqiptarA�ve qA� shA�rbejnA� …

Artikulli i plotë »

a�?TA� qa��ropta��, grushte mes faturinos dhe qytetarit nA� njA� autobus nA� TiranA� (VIDEO)

NjA� skenA� e dhunshme ka ndodhur vetA�m pak minuta mA� parA� pranA� zonA�s sA� KamzA�s nA� vendin qA� njihet si a�?Treshia�? pranA� Institutit BujqA�sor. NjA� sherr i rA�ndA� A�shtA� zhvilluar mes njA� qytetari dhe faturinos sA� autobusit tA� linjA�s sA� KamzA�s. Sipas dA�shmitarA�ve mA�sohet se faturino e ka sharA� nga …

Artikulli i plotë »
error: