Kuriozitete

BabA� e bijA� vdesin njA�ri pas tjetrit brenda pak orA�ve, arsyejaa��pA�llumbat VIDEO

NjA� ngjarje sa e rA�ndA� aq edhe e pazakontA� ka ndodhur nA� Monza pranA� Milanos, Itali, ku babA� e bijA� kanA� humbur jetA�n pas helmimit nga taliumi Patrizia Del Zotto 62 vjeA�e dhe babai i saj Battista Del Zotto, 94 vjeA�, kanA� humbur jetA�n pak orA� njA�ri pas tjetrit, por …

Artikulli i plotë »

Ja A�farA� bA�nte Greta KoA�i me burrin e NorA�s dhe TunA�s para se ju ta��i njihnit (VIDEO)

Robert dhe Patris Berisha janA� aktualisht ndA�r meshkujt mA� tA� komentuar shqiptar. Robertin e njohim edhe si kA�ngA�tar, ndA�rsa Patrisi si instrumentist, mund tA� kishte qA�ndruar gjithmonA� nA� hije, nA�se nuk do tA� ishte bA�rA� i njohur pA�r historinA� me TunA�n. Tani ata janA� prindA�r tA� njA� djali, ndA�rsa Roberti …

Artikulli i plotë »

E rA�ndA�/ LanA� nA�nA�n 82 vjeA�are jashtA� shtA�pisA� pA�r tri ditA�, arsyeja do ta��ju shokojA�

NjA� rrA�fim prekA�s A�shtA� raportuar nA� KinA�, ku njA� nA�nA� 82 vjeA�are u gjet e lA�nA� jashtA� shtA�pisA� sA� saj pA�r tri ditA�, pasi nuk u pajtuan mes vete pA�r koston e kujdesit ndaj saj. Djali mA� i ri me ndihmA�n e gruas sA� tij hodhi nA�nA�n e tij jashtA� …

Artikulli i plotë »

Boksieri i njohur shqiptar LUAN KRASNIQI shpreh simpati pA�r FrashA�r Krasniqin dhe grushtet e tij (Foto)

Deputeti nga radhA�t e LA�vizjes VetA�vendosje, FrashA�r Krasniqi dhe ai nga radhA�t e NismA�s, Milaim Zeka, janA� pA�rleshur fizikisht gjatA� pA�rballjes nA� emisionin a�?Info Magazinea�� nA� Klan Kosova, transmeton Periskopi. Situata eskaloi kur deputeti Zeka e quajti a�?dhunuesa�� e a�?rrugaA�a�� deputetin e VVa��sA� FrashA�r Krasniqin, i cili u ngrit dhe …

Artikulli i plotë »

Fakte tA� A�uditshme qA� nuk i keni ditur pA�r kA�rthizA�n

KA�rthiza A�shtA� qendra e energjisA�, qA� pasi stimulohet e shpA�rndan energjinA� nA� tA� gjithA� trupin, por edhe njA� prej zonave mA� tA� pista tA� trupit njerA�zor. Tregon potencialin e pjellorisA� tek njA� femA�r Sipas Universitetit tA� Helsinkit, nA�se kA�rthiza e njA� femre A�shtA� simetrike dhe e pozicionuar nA� qendA�r tA� …

Artikulli i plotë »

Vajza e Deputetit tA� PDK-sA� po e tepron me pije alkolohike Pamje te nxehta

Po u ndalet pak pA�r tA� analizuar pamjen e saj mund tA� zbuloni shpejt se vajza nA� fjalA� A�shA� e deputetA�s sA� PDK-sA� Xhevahire Izmakut. Delvina A�shtA� studente e degA�s sA� gazetarisA� nA� UP ndA�rsa punon nA� Radio KosovA� nA� edicionin e lajmeve nA� gjuhA�n angleze, shkruan Magazina.al Vajza e …

Artikulli i plotë »

Kjo A�shtA� ajo qA� ndodh me trupin tuaj nA�se pini vetA�m ujA� pA�r 30 ditA�

Kjo A�shtA� ajo qA� ndodh me trupin tuaj nA�se pini vetA�m ujA� pA�r 30 ditA� Uji A�shtA� njA� nga elementet jetik dhe shumA� i rA�ndA�sishA�m pA�r tA� gjithA�. NA�se do tA� pinit vetA�m ujA� pA�r njA� muaj rrjesht do tA� dallonit vetitA� e mahnitshme tA� kA�tij elementi tA� thjeshtA� dhe …

Artikulli i plotë »

NjA� miku im dentist mA� sugjeroi si tA� heq gurrA�zat dhe tA� zbardh dhA�mbA�t nA� kushte shtA�pie. Ja 4 hapat qA� duhet tA� ndiqni

MirA�qA�nia e gojA�s ka njA� rA�ndA�si tA� madhe dhe mbajtja e njA� higjene tA� pA�rshtatshme do ta mbrojA� atA� nga mikrobet dhe helmet. A�shtA� thelbA�sore tA� mbrosh shA�ndetin e dhA�mbA�ve, tA� heqA�sh gurrA�zat dhe tA� shmangA�sh sA�mundjet dhe infeksionet. PA�r fat tA� mirA�, ekziston njA� ilaA� natyral i suksesshA�m pA�r …

Artikulli i plotë »

Vera qe shkoi A�mend yjet: Kush tha se duhet tA� mbajnA� reA�ipeta? (FOTO+18)

Vera A�shtA� pA�r ta��u shijuar! Temperaturat e larta ofrojnA� shumA� mundA�si pA�r tA� rA�nA� nA� sy. Sidomos yjet kanA� nisur tA� ekspozohen gjithmonA� e mA� shumA�. Bie nA� sy se shumA� prej tyre nuk mbajnA� mA� reA�ipeta. E kujt i duhen? shikoni tani fotot ne vijim do ti shihni femrat …

Artikulli i plotë »

Gomari i gA�rvisht makinA�n 300 mijA� euroshe biznesmenit tA� njohur, justifikimi i fshatarit A�shtA� epik / FOTO

NA� Fogelzberg tA� GjermanisA� ka ndodhur njA� ngjarje e pazakontA�. Pronari i njA� gomari mund tA� paguajA� njA� gjobA� tA� mundshme prej 6000 eurosh pasi kafsha e tij ka gA�rvishtur njA� makinA� sportive McLaren 650S Spider, e cila ishte e parkuar pranA� gardhit tA� kullotave. Makina i pA�rkiste njA� biznesmeni …

Artikulli i plotë »
error: