Lajme

SinoptikanAi??t grekAi?? nAi?? alarm: Do goditet ShqipAi??ria nga njAi?? ai??i??(VIDEO)

Pas alarmit te sinoptikaneve shqiptare, eshte meteorologu i njohur Sakis Arnautoglou i cili thote se sasia e reshjeve tAi?? shiut qAi?? do tAi?? bien nga e enjtja deri tAi?? dielAi??n nAi?? mbrAi??mje do tAi?? jetAi?? e barabartAi?? me gjithAi?? reshjet qAi?? bien nAi?? ShqipAi??ri pAi??r gjysmAi?? viti. E thAi??nAi?? nAi?? …

Artikulli i plotë »

MAi?? e keqja nuk ka ardhur? Ja Ai??farAi?? thonAi?? meteorologAi??t pAi??r orAi??t nAi?? vijimai??i??(Foto)

MAi?? e keqja nuk ka ardhur? Ja Ai??farAi?? thonAi?? meteorologAi??t pAi??r orAi??t nAi?? vijim. PAi??rgjatAi?? 24 orAi??ve tAi?? fundit, shumAi?? qytete janAi?? pAi??rballur me reshje bore nAi?? disa prej tyre me intensitet tAi?? lartAi??. MegjithatAi?? situata pritet se do tAi?? vijAi?? edhe mAi?? shumAi?? ulje tAi?? temperaturave dhe reshje tAi?? …

Artikulli i plotë »

Diplomati rus: Serbia ta marrAi?? veriun, Kosova LuginAi??n

Diplomati rus nAi?? PrishtinAi??, Andrey Y. Shugurov, Ai??shtAi?? i bindur se minoritetet nuk kanAi?? tAi?? ardhme nAi?? KosovAi??, prandaj, siAi?? thotAi?? ai, shkAi??mbimi i territoreve mes KosovAi??s dhe SerbisAi?? do tAi?? ishte opsioni mAi?? i arsyeshAi??m pAi??r tAi?? dyja palAi??t.Sipas tij, pAi??rfshirja e komunave veriore nAi?? kuadAi??r tAi?? KosovAi??s nAi?? …

Artikulli i plotë »

Media serbe ironizon me njohjet e KosovAi??s, pyetja qAi?? vlen miliona dollarAi??sh

Sa shtete mAi?? tAi?? vAi??rtetAi?? kanAi?? njohur pavarAi??sinAi?? e KosovAi??s? Me kAi??tAi?? pyetje e nis raportin i medies serbe, Blic, pAi??r njohjet e KosovAi??s, pasi pala serbe po deklaron se njAi?? shtet e ka Ai??ai??i??njohur KosovAi??s, ndAi??rsa disa tAi?? tjera janAi?? nAi?? proces pAi??r Ai??ai??i??njohje. Pala kosovare deklaroi se Ai??ai??i??njohja …

Artikulli i plotë »

Lajmi i hidhur/ Vdes Ikona e futbollit Shqiptar, u prefsh nAi?? paqe Djalosh (FOTO)

NAi??se pAi??r shqiptarAi??t sot Ai??shtAi?? njAi?? ditAi?? feste, 105 vjetori i PavarAi??sisAi??, futbolli nAi?? vendin tonAi?? merr njAi?? lajm tAi?? hidhur.Sot Ai??shtAi?? ndarAi?? nga jeta njAi?? prej ikonave tAi?? ekipit tAi?? Dinamos, Ibrahim (Hume) Kodra. Klubi dinamovit dhe i gjithAi?? futbolli nAi?? vendin tonAi?? humbet njAi?? prej figurave tAi?? shquara, …

Artikulli i plotë »

3 muaj mAi?? pari luti ish tAi?? fejuarin ta rrisnin fAi??mijAi??n bashkAi??, Ai??farAi?? ka ndodhur tani me 20-vjeAi??aren shtatzAi??nAi??

Ajo u bAi?? protagoniste e lajmeve nAi?? muajin shtator teksa i lutej dhe pAi??rgjAi??rohej tAi?? fejuarit tAi?? saj qAi?? tAi?? ktheheshin bashkAi?? dhe tAi?? shijonin frytin e tyre tAi?? dashurisAi??, fAi??mijAi??n qAi?? sapo ishte ngjizur.BAi??het fjalAi?? pAi??r Florida MerselAi??n, vajzAi??n nga njAi?? fshat i Klosit, e cila Ai??shtAi?? bAi??rAi?? sAi??rish …

Artikulli i plotë »
error: