Sport

Donnarumma bA�het a�?tradhtara��, largohet nga Milan dhe transferohet te rivali i madh (FOTO)

Gianluigi Donnarumma mund tA� largohet nga Milan, pas pA�rfundimit tA� kA�tij sezoni. E ardhmja e Gianluigi Donnarumma mund tA� mos jetA� nA� Milan. Juventus vazhdon tA� jetA� i interesuar pA�r transferimin e tij ndonA�se portieri italian kA�rkohet edhe nga Real Madrid, shkruan e pA�rditshmja sportive italiane a�?Tuttosporta�?. Milan pA�r shitjen …

Artikulli i plotë »

7 historitA� e ndyra tA� seksit qA� tronditA�n futbollin (FOTO)

Jeta prej bomberi e Gonzalo Higuain, i pA�rfunduar nA� faqet e para tA� gazetave pA�r shkak tA� atij zbulimi tA� bA�rA� nga ana e sportistes sA� skermA�s Antonella Fiordelisi, A�shtA� vetA�m historia mA� e fundit e njA� liste tA� gjatA� me futbollistA�t e pA�rfunduar nA�n dritA�n e proxhektorA�ve pA�r shkak …

Artikulli i plotë »

TjetA�r goditje e madhe nga Kina? Ja dy yjet qA� mund tA� largohen nga Europa

Manuel Pellegrini, trajneri i ekipit kinez Hebei Fortune, ka shfaqur interesim qA� tA� transferoj dy yje tA� Manchester City-t. Fjala A�shtA� pA�r David Silvan dhe Samir Nasrin. Ky i fundit A�shtA� i huazuar te skuadra e Sevillas. Mediat nA� Angli raportojnA� se ekipi kinez A�shtA� i gatshA�m tA� shpenzoj 80 …

Artikulli i plotë »

BOMBARDON DE BIASI : ThotA� spanjen do ta mposhtim me rezultat 3:0 (VIDEO)

ShqipA�ria triumfoi kundA�r Lihtenshtejnit me rezultat 2:0 nA� kuadA�r tA� kualifikimeve tA� botA�rorit Rusia 2018. Trajneri i ShqipA�risA�, Gianni de Biasi A�shtA� shprehur i kA�naqur pA�r rezultatin por jo dhe aq pA�r lojA�n pasi ishte i mendimit se kuqezinjtA� mund tA� kishin luajtur dhe mA� mirA�.

Artikulli i plotë »

Ky Lojtar A�shte tradhetar i kombit e refuzoji Kosoven dhe Shqiperin per tA� luajtur vetem per greqin …

Eksodi i lojtarA�ve shqiptarA� tA� ekipeve pA�rfaqA�suese tA� moshave vazhdon, e kA�tA� herA� nuk A�shtA� mA� Kosova, por Greqia ajo qA� na rrA�mben njA� tjetA�r kuqezi Mario Vrusaj A�shtA� emri i ri i kA�rkuar sA� fundmi nga skuadra U21, por 18-vjeA�ari i tA� rinjve tA� Olympiacosit ka vendosur tA� luajA� …

Artikulli i plotë »

Luan Krasniqi flet pA�r humbjen e Nuri Seferit, deklarata e tij nuk ta��iu pA�lqejA� aspak ShqiptarA�ve

Nuri Seferi e ka humbur luftA�n ndaj Firat Arslan, nA� kategorinA� WBO nA� peshA�n a�?crusiera��. NdA�rsa Luan Krasniqi pA�r televizorin gjerman a�?Runa�� ka thA�nA� se ishte njA� luftA� e mirA� dhe se nA� fund fitoi ai qA� e meritoi. a�?Ishte njA� meA� i bukur, gjithA�ka shkoi perfekta�?, ka thA�nA� Krasniqi. …

Artikulli i plotë »
error: