Sport

Granit Xhaka i drejtohet popullit kosovar me kA�tA� letA�r tA� hapur: Ja pse zgjodha ZvicrA�n Shum e dhimbshme .

Granit Xhaka edhe zyrtarisht e ka konfirmuar vendimin e tij qA� tA� luajA� me ZvicrA�n. Ai i A�shtA� drejtuar gjithA� popullit tA� KosovA�s duke u arsyetuar dhe duke sqaruar gjithA� situatA�n. Me kA�tA� letA�r dua tA� njoftoj tA� gjithA� opinionin publik mbarA� shqiptar, se karrieren time nA� vazhdim do ta …

Artikulli i plotë »

Shaqirin po e thA�rret e gjithA� Kosova, ai reagon me njA� postim nA� facebook (Foto)

buy cefadroxil dosage Xherdan Shaqiri sA� bashku me disa lojtar tA� tjerA� shqiptarA� A�shtA� kthyer nA� qendA�r tA� vA�mendjes nA� ditA�tA� e fundit. Atyre po u kA�rkohet tA� luajnA� pA�r KosovA�n, pasi kjo e fundit A�shtA� pranuar me tA� drejta tA� plota nA� FIFA dhe UEFA. Shaqiri nuk A�shtA� duke …

Artikulli i plotë »

Lajmi i Shekullit pA�r KombA�taren Kosovare, Ylli qA� kushton 30 Miljon Euro i thot a�?POa�? KosovA�s. ja se kush A�sht..!!

Debutoi nA� ndeshje kundA�r Luksemburgut. Por mesfushori Milot Rashica pA�rkundA�r paraqitjeve mbresA�lA�nA�se me klubin e tij Vitesse, u la jashtA� listA�s sA� futbollistA�ve tA� ftuar nga trajneri i ShqipA�risA�, De Biasi pA�r Euro 2016, njofton Klan Kosova. Pas pranimit te FederatA�s se Futbollit tA� KosovA�s nA� instancat mA� tA� larta …

Artikulli i plotë »

LAJM I FUNDIT : Ka ndodhur njA� ngjarje e madhe qe e ka tronditur Boten Vdesin 5 futbollist ..

PesA� futbollistA� tA� sA� njA�jtA�s skuadA�r kanA� humbur jetA�n pas njA� aksidenti nA� PoloninA� Jugore, mA�ngjesin e 26 marsit. PjestarA�t e klubit tA� kategorisA� sA� tretA� a�?Wolczanka Wolka Pelkinska FCa�?, ishin duke udhA�tuar me minibusin e klubit tA� tyre pA�r nA� ndeshjen kundA�r Avia Swidnik, kur automjeti u pA�rplas me …

Artikulli i plotë »
error: