Isco sulmohet me thikA� nA� Izrael

ShareTweet+ 1Mail
Ndeshja e mbrA�mshme e grupit a�?Ga�? midis Izraelit dhe SpanjA�s e vlefshme pA�r eliminatoret e BotA�rorit a�?Rusi 2018a�?, shumA� lehtA� ka mundur tA� kthehet nA� njA� tragjedi.

Pas pA�rfundimit tA� ndeshjes qA� u takoi spanjollA�ve me rezultatin minimal 1:0, katA�r tifoz izraelit ishin futur nA� fushA�, ndA�rsa njA�rit prej tyre i kishte rA�nA� thika nA� tokA� derisa po i afrohej mesfushorit tA� Realit tA� Madridit, Isko.

MegjithatA� falA� intervenimit tA� shpejtA� tA� policisA� nuk erdhi deri te ndonjA� kontakt mes tifozit dhe futbollistit spanjoll. Policia arrestoi menjA�herA� djaloshin izraelit, duke e dA�rguar atA� nA� stacion policor. Ende nuk janA� bA�rA� tA� ditur detajet nga ky arrestim, dhe cili ishte qA�llimi i tifozA�ve qA� u futA�n nA� fushA�.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ditari:
error: