IslandA�-KosovA�, HaHa, Hajgare e madhe para ndeshjes (FOTO)

Presidenti FederatA�s sA� Futbollit tA� IslandA�s, GuA�ni Bergsson, ka shtruar njA� darkA� pA�r delegacionin e FederatA�s sA� Futbollit tA� KosovA�s, presidentin Fadil Vokrri, nA�npresidentin Agim Ademi, anA�tarin e KE, Bakir Burri dhe menaxherin e ekipit kombA�tar, Bajram Shala, nA� njA�rin prej restoranteve mA� tA� vjetra tA� kryeqytetit islandez.

Darka kaloi nA� njA� atmosferA� jashtA�zakonisht miqA�sore, ku presidenti Bergsson pasi iu dA�shiroj mirA�seardhje nA� Rejkjavik, e falA�nderoi edhe njA� herA� presidentin Vokrri pA�r mikpritjen e bA�rA� nA� ShkodA�r nA� ndeshjen e parA�, derisa gjatA� darkA�s u shkA�mbyen pA�rvoja tA� ndryshme gjatA� karrierA�s sA� tyre, por edhe mbi historinA� dhe traditat e tA� dyja vendeve.

a�?Mikpritja juaj nA� ShkodA�r mA� ka lA�nA� pA�rshtypje tA� jashtA�zakonshme dhe tashmA� kemi krijuar njA� miqA�si tA� ngushtA�. E A�moj shumA� punA�n dhe entuziazmin tuaj pA�r ta zhvilluar futbollin nA� vendin tuaj. Keni lojtarA� shumA� tA� mirA�, si nA� aspektin teknik edhe nA� atA� taktik dhe jam i sigurt se rezultatet pozitive do ta��iu vijnA� shumA� shpejt. Uroj qA� tA� keni suksese sa mA� shumA� nA� tA� ardhmena�?, ka theksuar presidenti Bergsson, i cili mA� pas nA� shaka ka thA�nA� se kA�tA� sukses nuk ua dA�shiroj nA� ndeshjen e nesA�rme.

Ai shprehu dA�shirA�n qA� nA� tA� ardhmen Kosova dhe Islanda tA� bashkA�punojnA� edhe mA� shumA� dhe tA� luajnA� edhe ndeshje miqA�sore.

NdA�rkaq, presidenti i FFK-sA� e falA�nderoi homologun e tij pA�r mikpritjen e ngrohtA� dhe u shpreh i hapur pA�r bashkA�punim tA� mA�tutjeshA�m me FederatA�n islandeze dhe pA�r zhvillimin e ndeshjes miqA�sore.

????????????????????????????????????

a�?Ju pA�rgA�zoj pA�r pA�rparimin qA� e keni bA�rA� nA� futboll dhe sigurisht se Islanda si njA� vend i vogA�l do tA� jetA� model edhe pA�r ne qA� ta ndjekim rrugA�n e saj tA� suksesshme. E di qA� jeni afA�r kualifikimit dhe ju uroj pA�r kA�tA� sukses, por sigurisht se ndeshja e nesA�rme do tA� jetA� mjaft e fortA� dhe e paqartA�a�?, ka thA�nA� Vokrri.

NA� fund tA� darkA�s tA� dy presidentA�t i uruan fat kombA�tareve respektive nA� ndeshjen e nesA�rme dhe sipas traditA�s u shkA�mbyen edhe dhurata.

????????????????????????????????????

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ditari:
error: