LAJM I FUNDIT : Ka ndodhur njA� ngjarje e madhe qe e ka tronditur Boten Vdesin 5 futbollist ..


PesA� futbollistA� tA� sA� njA�jtA�s skuadA�r kanA� humbur jetA�n pas njA� aksidenti nA� PoloninA� Jugore, mA�ngjesin e 26 marsit.

PjestarA�t e klubit tA� kategorisA� sA� tretA� a�?Wolczanka Wolka Pelkinska FCa�?, ishin duke udhA�tuar me minibusin e klubit tA� tyre pA�r nA� ndeshjen kundA�r Avia Swidnik, kur automjeti u pA�rplas me njA� kamion.

Viktimat janA� portieri 18-vjeA�ar Patryk Szewczak, vA�llezA�rit Kamil dhe Rafael Pydych, pA�rkatA�sisht 22 dhe 27-vjeA�, 25-vjeA�ari Mariusz Korzepa dhe 29-vjeA�ari Kamil Oslizlo.

Burime zyrtare nga policia lokale konfirmuan se tre lojtarA� vdiqA�n menjA�herA� pas aksidentit, ndA�rsa dy tA� tjerA� humbA�n jetA�n nA� spital si pasojA� e plagA�ve tA� marra.
aksidenttt-600x500

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ditari:
error: