MA� nA� fund flet troA�! Lorik Cana zbulon sA�mundjen qA� e detyroi tA� linte futbollin

SA�mundja qA� ka detyruar Lorik CanA�n pA�r ta��u larguar nga futbolli quhet miokardi. Lajmi dihej prej kohA�sh, por jo me saktA�si dhe qendA�rmbrojtA�si e ka pranuar dhe shpjeguar nA� detaje vetA�m sA� fundmi nA� njA� intervistA� pA�r prestigjiozen franceze a�?La��Equipea�?.
Ka rreth 15-16 muaj qA� e kam mbyllur me futbollin. Ky sport ishte kthyer nA� njA� profesion tA� rrezikshA�m pA�r mua. Kisha disa probleme shA�ndetA�sore, tA� cilat nuk po i kaloja dot. PA�rpara dhe pas Europianit nA� FrancA� kam kryer disa analiza specifike, tA� cilat treguan se nuk isha edhe aq mirA�. SA�mundja ime quhet miokardi. E kam si pasojA� e njA� virusi tA� marrA� mA� parA�. Kam pasur temperaturA� dhe jam sfilitur nga mingarkesa fizike. Virusi ka prekur miokardin dhe mA� ka provokuar njA� skuqje. Pas kontrolleve tA� specializuara, arrita tA� kuptoja problemin. MjekA�t nuk mA� jepnin siguri se do tA� mund tA� luaja sA�rish futboll, kA�shtu qA� i dhashA� fund karrierA�sa�?.Kjo deklaratA� e CanA�s A�shtA� shumA� e dhimbshme pA�r tA� gjithA� fansat e tij, tA� cilA�t e kanA� ndjekur prej vitesh dhe sot e kA�saj dite vazhdojnA� ta shohin si idhull.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ditari:
error: