Nga 3 prill 2018, hyrja nAi?? ZvicAi??r vetAi??m Ai??ndAi??rr pAi??r ata nga ShqipAi??ria, Kosova, Maqedonia, Serbiaai??i??

Procedurat e azilit do tAi?? pAi??rshpejtohen. KAi??shilli Federal miratoi disa urdhra pAi??r tAi?? shpejtuar procedurat e azilit. Ai gjithashtu specifikoi listAi??n e vendeve tAi?? sigurta ku ben pjesAi?? edhe Shqiperia, Kosova, Maqedonia, Serbia etj.Me kAi??tAi?? dAi??shmohet se Zvicra e shtrAi??ngon rripin edhe me shume perballe emigrantAi??ve sidomos atyre nga Ballkanit, per te cilet pas 3 prillit tAi?? vitit (2018) pAi??r ta shkelur kAi??tAi?? vend do tAi?? jetAi?? vetAi??m Ai??ndAi??rr, njofton agjencia e lajmeve nga Zvicra.Per ta kuptuar proceduren cfar duhet te beni para se te niseni ne ZvicAi??r shtypeni reklamen me poshte qe te hapet video ku mund ti shihni procedurat e rejaai??i??

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ditari:
error: