OnkologAi??t: Hani kAi??tAi?? ushqim vetAi??m pAi??r 2 ditAi??! Largon diabetin, vret qelizat kancerogjene dhe ju ndihmon tAi?? humbisni peshAi??

Ju duhet ti kushtoni kujdes tAi?? vecantAi?? dietAi??s tuaj. EkspertAi??t thonAi?? qAi?? duhet tAi?? hani mAi?? shumAi?? barishte sesa mish.

Nuk po themi qAi?? tAi?? bAi??heni vegjetarianAi??, por tAi?? jeni mAi?? tAi?? kujdesshAi??m me dietAi??n tuaj.

TAi?? qenit vegjetarian nuk Ai??shtAi?? domosdoshmAi??risht opsioni mAi?? i mirAi?? pAi??r tAi?? gjithAi??, pasi 20% prej nesh do tAi?? sAi??muren nAi??se ndjekin kAi??tAi?? dietAi??. Por pAi??r njAi?? pjesAi?? tAi?? konsiderueshme, pra 80% do tAi?? ishte mbrojtja mAi?? e mirAi?? ndaj sAi??mundjeve kronike. Shtypeni linkun e rekljamimit dhe shikoni cfar thone ata..

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ditari:
error: