Rama jep lajmin e madh per Shqiptaret : SAi?? shpejtiai??i??

Kryeministri Edi Rama ka shperndare lajmin qe do te gezonte shume shqiptare. Ai ka postuar nje foto ne Facebook, te nje avioni qe shkruan ai???Air Albaniaai???. Mbishkrimi i tij eshte: ai???Se shpejtiai???. Aeroportit tAi?? Rinasit, shumAi?? shpejt duket se do tai??i??i shtohet njAi?? linjAi?? ajrore shqiptare.
Kete lajm Rama e ka bere me dije ne maj te vitit 2017 nAi?? njAi?? konferencAi?? pAi??r shtyp me pAi??rfaqAi??sues tAi?? Turkish Airlines ku deklaroi se transporti ajror do tAi?? hyjAi?? nAi?? njAi?? epokAi?? tAi?? re. Rama falenderoi presidentin turk Erdogan, qAi?? sipas tij po e mbAi??shtet projektin pAi??r njAi?? linjAi?? tAi?? re shqiptare.
ai???Diskutuam pAi??r linjAi??n e re shqiptare kuqezi dhe jemi nAi?? finalizimin e kAi??tij projekti. Do tai??i??i japim shqiptarAi??ve njAi?? tjetAi??r mundAi??si.ai??? ai??i?? tha Rama.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ditari:
error: