Shpjegim se pse fotografia e Diego Costas nA� Instagram ka marrA� mbi dy milionA� komente (Foto)

Profili i Diego Costas nA� Instagram A�shtA� goditur nga njA� aktivitet i madh dhe fansat e Beskitasit qA�ndrojnA� pas gjithA� kA�saj.

Spanjolli ka postuar njA� fotografi dhe deri mA� tani ka marrA� 2.5 milionA� komente, shumica nga to janA� nga tifozA�t duke i kA�rkuar atij ta��i bashkohet klubit turk tA� lartpA�rmendur.

Costa, kaloi tre sezone fantastike te Chelsea, por duket se tani ai do tA� largohet nga Stamford Bridge pasi nuk A�shtA� nA� planet e Antonio Contes pA�r sezonin e ri.

NA� muajin qershor sa ishte i grumbulluar me PA�rfaqA�suesen e SpanjA�s, lojtari zbuloi se ka marrA� me mesazh nga tekniku italian ku i kumtoi lajmin se nuk A�shtA� nA� planet e tij.

Dhe kA�shtu ai menjA�herA� A�shtA� lidhur me kalimin te shumA� klube tA� mA�dha, transmeton Telegrafi.

MA� sA� afA�rmi ishte me Atletico Madridin, por klubi spanjoll u dA�nua nga FIFA qA� mos tA� bA�jA� transferime dhe kA�shtu Diego mbeti pa iu bashkua ish-skuadrA�s.

Por, duket se kjo vetA�m sa motivoi tifozA�t e klubeve tjera tA� provojnA� ta��ia ndrrojnA� menjA�n sulmuesit.

TifozA�t e Besiktas janA� ata qA� po e prijnA� garA�n dhe kanA� arritur tA� bien nA� sy pasi brenda tre ditA�sh kanA� arritur tA� bA�jnA� 2.5 milionA� komente te postimi i fundit nA� profilin e lojtarit nA� Insta.

Costa shfaqet nA� fotografi me brazilianin Petros Araujo, i cili luan pA�r Sao Paulon dhe nuk ka lidhje Besiktasin.

TifozA�t dA�shirojnA� tA� bindin lojtarin ta��i bashkohet klubit tA� tyre dhe pas miliona komenteve edhe mund ta��ia kenA� arritur.

Mediat raportojnA� se klubi turk ka filluar tA� lA�vizA� drejt lojtarit. /Telegrafi/

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ditari:
error: