Arkivat e etiketimeve erdoganit

Planifikuan vrasjen e Erdoganit, burgim tA� pA�rjetshA�m pA�r 34 persona VIDEO

Gjykata turke ka dA�nuar me burgim tA� pA�rjetshA�m 34 persona tA� cilA�t akuzohen se planifikuan vrasjen e Presidentit Rexhep Taip Erdogan gjatA� tentativA�s sA� dA�shtuar tA� grushtit tA� shtetit. Lajmi A�shtA� konfirmuar nA� rrugA� zyrtare, teksa saktA�sohet se shumica e tA� dA�nuarve janA� ushtarA� nga forcat speciale. NA� total, gjykata …

Artikulli i plotë »

LAJM I FUNDIT Putini Paralajmëron Erdoganit Burri i botës une duhet patjeter …

Pas vrasjes së ambasadorit rus, Andrei Karlov në Turqi, ka reaguar presidenti i Rusisë, Vladimir Putin. Ai ka thënë se kjo vrasje kishte shkas prishjen e raporteve ndërmjet Rusisë dhe Turqisë, transmeton Express. Putin e ka quajtur sulmin ndaj ambasadorit rus një provokim të qartë, që ka synim të ndikojë …

Artikulli i plotë »

Ky A�shtA� dhA�ndri i Erdoganit qA� privatizoi Distribucionin e KEKa��ut (Video)

Emisioni Zona Express ka shfaqur sonte dokumentarin ekskluziv, a�?HaraA�i Turka�?, ku trajton fitimet milionA�she tA� kompanisA� KEDS nga qytetarA�t e varfA�r tA� KosovA�s. NA� kA�tA� dokumentar zbulohen disa detaje interesante raportit tA� shtetit turk, familjarA�ve tA� Erdoganit dhe shitjes sA� Distribucionit nA� KosovA�. Kush A�shtA� Berat Albayrak? Klikoni nA� videon …

Artikulli i plotë »

Turqia, letA�r tA� ashpA�r TiranA�s: Gulenit, armikut tA� Erdoganit, ia dhatA� tenderin pA�r a�?RrugA�n e Kombita�� (Video)

NA� njA� intervistA� pA�r Top Channel nA� muajin gusht, ambasadori turk, Hidayet Bayraktar deklaroi se Ankaraja priste nga Qeveria shqiptare reagim lidhur me interesat financiare dhe investimet e Fethullah Gulenit nA� ShqipA�ri. Gulen akuzohet nga Turqia se ka ngritur njA� organizatA� paralele me shtetin turk, tA� quajtur FETO, e cila …

Artikulli i plotë »

Ja cka i thot Ibrahim Tatlises Taip Erdoganit!!

JavA� mA� parA� dA�shtoi grusht shteti ndaj presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan. Kjo ka bA�rA� qA� shumA� personalitete tA� njohura turke tA� reagojnA� nA� lidhje me trazirat qA� shkaktuan gjatA� kA�tyre javA�ve nA� Turqi. NjA� ndA�r ta A�shtA� edhe kA�ngA�tari legjendar, Ibrahim Tatlises, i cili i ka dhA�nA� pA�rkrahje presidentit …

Artikulli i plotë »

Armiku publik nr. 1: NjA� vizitA� te GA?leni, tmerri i Erdoganit

Kompleksi i GA?lenit ruhet mirA�, gjendet nA� qytetin e vogA�l tA� Saylorsburgut nA� Pensilvani, rreth 160 kilometra larg New Yorkut. Ankaraja i konsideron si zyrat qendrore tA� armikut mA� tA� madh tA� vendit. Akuzat e Presidentit turk janA� serioze dhe ai kA�rkon qA� tA� mbrojA� veten dhe lA�vizjen qA� drejton …

Artikulli i plotë »

KA�rcnohet me vdekje Ibrahim Tatlises, Ja cka i kA�rkon Erdoganit..!!

KA�ngA�tari i famshA�m turk Ibrahim Tatlises ka kA�rkuar mbrojtje nga policia pA�r shkak se A�shtA� kA�rcA�nuar. NjA� telefonate anonime e ka kA�rcA�nuar kA�ngA�tarin dhe ai ka lajmA�ruar policinA� pA�r mbrojtje. Para shtA�pisA� sA� kA�ngA�tarit po qA�ndrojnA� policA� dhe dy truproja qA� do tA� kujdesen pA�r sigurinA� e Ibrahim Tatlises.

Artikulli i plotë »

Video Ekskluzive! Publikohen pamjet nga tentimi i arrestimit tA� Erdoganit

Recep Tayyip Erdogan i ka rezistuar njA� grusht shteti tA� ushtrisA� nA� Turqi. MegjithA�se u raportua se presidenti turk kA�rkoi azil nA� Britani tA� Madhe dhe Gjermani, u zbulua se Erdogan kishte qA�ndruar nA� qytetin turistik tA� Marmarisit. Erdgogan me tA� arritur nA� Stamboll pas dA�shtimit tA� puA�it ushtarak, kishte …

Artikulli i plotë »
error: