Arkivat e etiketimeve eshte

BashkA� me Lavdimin, A�shtA� vrarA� edhe njA� kosovar tjetA�r, ja kush A�shtA� ai

Gazeta Metro ka dhA�nA� lajmin se sot ka ndA�rruar jetA� edhe vA�llai i komandantit tA� shqiptarA�ve nA� ISIS, Ridvan Haqifi, Bilalli Kjo gazetA� duke u thirrA� nA� burime tA� ministrisA� sA� brendshme tA� KosovA�s ka shkruar sonte se Lavdim Muhaxheri dhe Bilall Haqifi kanA� ndA�rruar jetA� gjatA� luftimeve pA�r ISIS. …

Artikulli i plotë »

Dy vA�llezA�rit e plagosur nA� PejA� sillen pA�r ta��u operuar nA� QKUK, kjo A�shtA� gjendja e tyre

Dy vA�llezA�rit, me inicialet B.K. dhe N.K e plagosur sot nA� qytetin e PejA�s, tashmA� kanA� mbA�rritur nA� QendrA�n Klinike Universitare tA� KosovA�s. Ata pA�r momentin janA� duke iu nA�nshtruar ndA�rhyrjeve kirurgjike. KujtojmA� se nA� pasditen e sotme katA�r persona janA� plagosur nga disa tA� shtA�na me armA� zjarri. Dy …

Artikulli i plotë »

Ekskluzive:Ky A�shtA� profesori fakulltetit Haxhi Zeka nga Peja i cili mbrA�m vrau vetA�n (Foto)

Sonte ka ndodhur njA� ngjarje e tragjike nA� PejA�, ku njA� person ka humbur jetA�n, raporton Gazeta NewBorn. Gazeta NewBorn, nga burime tA� afA�rta me viktimen mA�son se personi i cili sonte ka vetA�vrarA� vetA�n A�shtA� Sokol Domniku nga Peja, profesor nA� Universitetin e PejA�s a�?Haxhi Zekaa�?. Domniku A�shtA� 31 …

Artikulli i plotë »

Kjo A�shtA� bebja shqiptare me emrin mA� tA� A�uditshA�m nA� botA�, ka habitur edhe gjermanA�t..

Nuk A�shtA� shaka: Kjo foshnjA� quhet Krefelda, ashtu sikurse qyteti Krefeld, ku ajo ka ardhur nA� jetA�, mA� 16 marsa�?, shkruan derwesten.de.Ajo ka emrin mA� tA� A�uditshA�m nA� botA�, ose, sA� paku nA� Gjermani! Foshnja me prindA�r nga Kosova ka marrA� emrin e qytetit nA� tA� cilin A�shtA� lindur, Krefeld. …

Artikulli i plotë »

EkspertA� amerikan: Lufta Ballkanike A�shtA� shumA� afA�r, ShqipA�ria do tA� sulmohet nga

Pas 20 vjet paqeje, Republika Srpska ka kA�rcA�nuar se do ta prish marrA�veshjen e paqes qA� e ka mbajtur BosnjA�n tA� bashkuar. NjA� krizA� e re A�shtA� duke shpA�rthyer nA� Bosnje dhe HercegovinA�, kur A�shtA� duke u afruar 20 vjetori i MarrA�veshjes sA� paqes sA� Dejtonit, e cila kishte ndA�rprerA� …

Artikulli i plotë »

GA�rvalla: Ja kush A�shtA� Kadri Pisi, dhe A�farA� krimesh ka kryer ai..!!

E bija e veprimtarit Jusuf GA�rvalla, Donika GA�rvalla ka zbuluar detaje tA� reja lidhur me vrasjet e pasluftA�s tA� aktivistA�ve tA� LDK-sA�. PA�r gjitha kA�to vrasje, GA�rvalla vazhdon ta akuzoi ish shefin e SHIK-ut, tash kryetarin e Kuvendit tA� KosovA�s, Kadri Veseli. a�?Gjithkush e di kush A�shtA� Kadri Veseli, e …

Artikulli i plotë »

Tallen me tA�, ata sa��kanA� dijeni se ajo A�shtA� njA� kampione Kickbox-i, ja A�farA� ndodh (Video)

Vajza A�shtA� prezantuar si njA� fillestare tepA�r e ngathA�t, por nA� fakt ajo A�shtA� njA� kampione a�?May Thai.a�? Duke u hequr se nuk ka njohuri mbi kA�tA� fush, kA�rkonA� nA� palestA�r nga instruktorA�t qA� tA� marr disa leksione, sipA�r ringut. Ata i thonA� se A�shtA� tepA�r herA�t pA�r dyluftim, ndA�rsa …

Artikulli i plotë »

Denoncimi! Qeveria fsheh sA�mundjen e rA�ndA� qA� A�shtA� pA�rhapur nA� SarandA� (Foto)

NjA� veteriner nga Saranda ka denoncuar njA� rast ditA�n e sotme, i cili po mbahet i izoluar nga institucionet shtetA�rore dhe Mnistria e ShA�ndetA�sisA�. Veterineri thekson se gjatA� njA� inspektimi nA� zonat rurale tA� SarandA�s, ka konstatuar si disa prej barinjve tA� zonA�s ishin tA� prekur nga sA�mundja e Antraksit. …

Artikulli i plotë »

Ky A�shtA� kandidati nga AAK-ja tA� cilin do ta voton Ramush Haradinaj me 11 qershor, kjo A�shtA� arsyeja!

Me tu afruar zgjedhjet, lista me kandidatA�t e pA�rzgjedhur pA�r ti votuar me 11 qershor, po i mbushet votuesve kosovarA�. KA�sisoji edhe liderA�t e partive politike, duket se kanA� vendosur se kA� do ta votojnA� me 11 qershor, raporton Gazeta NewBorn. Derisa ditA� mA� parA� raportuam se Presidenti i KosovA�s, …

Artikulli i plotë »

Policia raporton: Sulmi A�shtA� duke vazhduar, qytetarA�t janA� tA� tmerruar (Video)

Sipas asaj qA� raportojnA� mediat britanike, policia ka thA�nA� se sulmi nuk A�shtA� ndaluar dhe po vazhdon ende. Pas furgonit i cili shtypi dhjetra persona, duket se personat e armatosur tA� cilA�t kanA� shtA�nA� nA� drejtim tA� qytetarA�ve dhe kanA� therrur dhjetra tA� tjerA�, nuk janA� kapur, transmeton lajmi.net Policia …

Artikulli i plotë »
error: