Arkivat e etiketimeve fundit

a�?Eklipsi, sinjal i fundit i TokA�sa�?

PA�r tA� ashtuquajturin a�?Planeti Xa�?, ose Nibiru A�shtA� folur pA�r herA� tA� parA� nga Nancy Lieder nA� vitin 1995. NA� atA� kohA� ajo deklaronte se kishte njA� transplantim nA� tru qA� e ndihmonte tA� komunikonte me jashtA�tokA�sorA�t. Sa i takon a�?Planetit Xa�?, ajo deklaronte atA�herA� se pikA�risht ky planet i …

Artikulli i plotë »

Mali i Zi e thotA� fjalA�n e fundit pA�r demarkacionin

Ministri i PunA�ve tA� Jashtme, Behgjet Pacolli, do tA� nisA� tA� martA�n njA� vizitA� zyrtare nA� Malin e Zi, ku temA� qendrore e diskutimit me zyrtarA�t e lartA� tA� shtetit malazez pritet tA� jetA� marrA�veshja e pa pA�rfunduar pA�r shA�nimin e kufirit ndA�rshtetA�ror. Pacolli do ta takojA� homologun e tij …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT / Sapo ndodhi Babai vret pA�r nder dy vajzat 10 dhe 20 vjeA�e, ja emrat (Foto/Video)

Komisari tha pA�r mediat se autori i dyshuar Abdul Gani, vrau dy vajzat e tij, Shamin 20 vjeA�e dhe Noren 10 vjeA�e, dhe pA�r dy ditA� me radhA� iu fsheh policisA�. GjatA� pyetjes nA� polici, ai pranoi krimin, duke dhA�nA� edhe arsyen e njA� veprimi tA� tillA�.a�?MA� vinte turp nga …

Artikulli i plotë »

LAJMI I FUNDIT: Bllokohet Viberi, nuk mund tA� dA�rgoni mA� mesazhe e as tA� thirrni a�� Ja arsyeja

Kjo A�shtA� hera e parA� qA� aplikacioni i famshA�m i mesazheve qA� pA�rdoret gjerA�sisht nA� KosovA�, A�shtA� bllokuar nga numri jashtA�zakonisht i madh i mesazheve direkte tA� cilat qytetarA�t e PrishtinA�s i kanA� dA�rguar Selim Pacollita�?, thuhet nA� njA� njoftim nga Shtabi Zgjedhor i kandidatit tA� AKR-sA�.DhjetA�ra mijA�ra mesazhe tA� …

Artikulli i plotë »

Veprimi i fundit i nA�nA�s sA� Aulon ZekA�s do ua thyen zemrat, ja A�ka bA�ri njA� javA� pas vrasjes sA� djalit

NA�na e Aulon ZekA�s i cili u vra tA� shtunA�n e kaluar nA� kryeqytet ka bA�rA� njA� veprim ku pA�r gjithA� ata qA� e njohin do tA� ua prekA� zemrat. Ajo njA� javA� pas vrasjes sA� djalit tA� saj, ka vendosur ta ndryshojA� foton e profilit nA� Facebook, pA�r ta …

Artikulli i plotë »

LAJMI I FUNDIT: Bllokohet Viberi, nuk mund tA� dA�rgoni mA� mesazhe e as tA� thirrni a�� Ja arsyeja

Kjo A�shtA� hera e parA� qA� aplikacioni i famshA�m i mesazheve qA� pA�rdoret gjerA�sisht nA� KosovA�, A�shtA� bllokuar nga numri jashtA�zakonisht i madh i mesazheve direkte tA� cilat qytetarA�t e PrishtinA�s i kanA� dA�rguar Selim Pacollita�?, thuhet nA� njA� njoftim nga Shtabi Zgjedhor i kandidatit tA� AKR-sA�. DhjetA�ra mijA�ra mesazhe …

Artikulli i plotë »

Lajmi Fundit: Kapet Veton Surroi …

Publicisti Veton Surroi, themelues i Grupit Koha, sot e ka kritikuar ministrin e Arsimit, ShkencA�s dhe TeknologjisA�, Shyqri Bytyqi, i cili njA�herA�sh A�shtA� edhe kandidat pA�r kryetar tA� PrishtinA�s nga radhA�t e NismA�s pA�r KosovA�n, nA�pA�rmjet njA� shkrimi nA� Facebook. Por, njA� lexues e ka zA�nA� ngushtA� Surroin, me njA� …

Artikulli i plotë »
error: