Arkivat e etiketimeve fundit

LAJMI I FUNDIT: Deputetja e DibrA�s braktis PDIU-nA�: I bashkohem Edi RamA�s

Deputetja e saposhpallur nA�n siglA�n e PDIU-sA�, nA� qarkun e DibrA�s, Reme Lala, ka konfirmuar se do tA� bashkohet me PartisA� Socialiste. Lala theksoi se do ta��i bashkA�ngjitet vullnetit tA� shumicA�s sA� shqiptarA�ve, pA�r ta��i dhA�nA� a�?timonina�? Edi RamA�s. Deputetja e re bA�ri edhe njA� premtim pA�r mbA�shtetA�sit e saj …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT: RusA�t lA�shojnA� a�?bombA�na�?: Ja pse Rama po i fiton zgjedhjet

Mediat ruse kanA� shkruar ditA�n e sotme njA� rezultat fitore tA� PartisA� Socialiste pA�r Kuvendin e ri tA� ShqipA�risA� me 50 % tA� votave. Media Sputnik A�shtA� bazuar tek analizimi i tA� dhA�nave tA� para nga numA�rimi, pas zgjedhjeve tA� djeshme nA� vendin tonA�, sipas tA� cilA�s, fitorja e RamA�s …

Artikulli i plotë »

E FUNDIT: Harroni zgjedhjet, tronditA�se vdes djali i njA� Biznismenit … (KUJDES PAMJE TRISHTUESE)

NjA� Porsche 911 Turbo S, veturA� sportive u nda nA� dy pjesA� duke u shndA�rruar nA� njA� grumbull hekurash dje gjatA� njA� aksidenti nA� qendA�r tA� kryeqytetit rus, MoskA�. Sipas televizionit rus, RT, dy tA� rinj vdiqA�n nA� aksident pasi shoferi humbi kontrollin e automjetit luksoz nA� njA� rrugA� tA� …

Artikulli i plotë »

E fundit: Ndodh kthesa dhe nA� KorA�A�, djali i Fahri Balliut i merr mandatin PS-sA�

Ndryshon rezultati nA� KorA�A�. PS bie nga 6 ne 5 deputetA�, ndA�rsa PD rritet nga 3 ne 4. NdA�rsa LSI merr dy deputetA�. Sipas projeksionit tA� momentit djali i Fahri Balliut, Fahri Balliu, Klevi Balliu do tA� futet nA� parlament. NA� KorA�A� janA� numA�ruar 71,71 % e votave, ose thA�nA� …

Artikulli i plotë »

E FUNDIT: ZYRTARE/ NumA�rohen gjysma e kutive tA� votimit nA� ShqipA�ri, ja votat dhe mandatet qA� kanA� fituar partitA�

E FUNDIT: ZYRTARE/ NumA�rohen gjysma e kutive tA� votimit nA� ShqipA�ri, ja votat dhe mandatet qA� kanA� fituar partitA� : Deri mA� tani Komisioni Qendror i Zgjedhjeve raporton se janA� numA�ruar rreth gjysma e kutive tA� votimit nA� rang vendi. Deri mA� tani rezulton se Partia Socialiste ka marrA� 308.315 …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT: PD dhe LSI bA�hen bashkA�? A�a��po ndodh nA� faqen e PartisA� Demokratike?

Po pA�rflitet pA�r njA� lA�vizje dhe njA� as nA�n mA�ngA� tA� LSI-sA� dhe mA� konkretisht tA� Ilir MetA�s, sa i takon njA� marrA�veshjeje me PD-nA�, por nuk dihet se sa do tA� bA�hen realitet kA�to fjalA� qA� ngelen ende nA� kuadrin e thashethemeve.Si pA�r A�udinA� e tA� gjithA�ve, njA� e …

Artikulli i plotë »

E fundit: a�?Zhduketa�? makina me kutitA� e votimit nA� VlorA�, pA�rfundon nA�a��

KutitA� e fshatit Bishan nA� VlorA� me numrin 4409 kanA� devijuar=duke u shkA�putur makinat e shoqA�rimit tA� komisionerA�ve tA� LSI. Deputeti dhe simpatizuesit e LSI kanA� bllokuar mjetin nA� spital deri nA� ardhjen e policisA� dhe kanA� kA�rkuar verifikim tA� plotA� tA� situatA�s. Gjithashtu kanA� kA�rkuar edhe prezencA�n e prokurorisA� …

Artikulli i plotë »
error: