Arkivat e etiketimeve kosova

Nga 3 prill 2018, hyrja nAi?? ZvicAi??r vetAi??m Ai??ndAi??rr pAi??r ata nga ShqipAi??ria, Kosova, Maqedonia, Serbiaai??i??

Procedurat e azilit do tAi?? pAi??rshpejtohen. KAi??shilli Federal miratoi disa urdhra pAi??r tAi?? shpejtuar procedurat e azilit. Ai gjithashtu specifikoi listAi??n e vendeve tAi?? sigurta ku ben pjesAi?? edhe Shqiperia, Kosova, Maqedonia, Serbia etj.Me kAi??tAi?? dAi??shmohet se Zvicra e shtrAi??ngon rripin edhe me shume perballe emigrantAi??ve sidomos atyre nga Ballkanit, …

Artikulli i plotë »

MushterinjAi??t vijnAi?? nga Kosova, Vajzat serbe shesin trupin e tyre pAi??r 10 Euro (Pamje)

MushterinjAi??t vijnAi?? nga Kosova dhe ShqipAi??ria: Studentet e SerbisAi?? shesin trupin e tyre pAi??r 10 Euro (VIDEO) NAi?? tAi?? vAi??rtetAi??, prostitucioni i tAi?? miturit lulAi??zon nAi?? jug tAi?? Malit tAi?? Zi, dhe Ai??shtAi?? i gjAi??rAi?? nAi?? madhAi??si. PranAi?? qytetit tAi?? Vranjes, vajzat e reja e shesin trupin e tyre pAi??r …

Artikulli i plotë »

Diplomati rus: Serbia ta marrAi?? veriun, Kosova LuginAi??n

Diplomati rus nAi?? PrishtinAi??, Andrey Y. Shugurov, Ai??shtAi?? i bindur se minoritetet nuk kanAi?? tAi?? ardhme nAi?? KosovAi??, prandaj, siAi?? thotAi?? ai, shkAi??mbimi i territoreve mes KosovAi??s dhe SerbisAi?? do tAi?? ishte opsioni mAi?? i arsyeshAi??m pAi??r tAi?? dyja palAi??t.Sipas tij, pAi??rfshirja e komunave veriore nAi?? kuadAi??r tAi?? KosovAi??s nAi?? …

Artikulli i plotë »

Tifozja nga Kosova, Rina Asani fiton fanellA�n e nA�nshkruar nga Ander Herrera tA� Unitedit (Foto)

Manchester United A�shtA� njA� ndA�r ekipet me mA� sA� shumti tifozA� anembanA� botA�s. KA�tu nuk bA�nA� pA�rjashtim as shtetin ynA�, ku United ka mijA�ra fansa anekA�nd edhe trojeve shqiptare. That amazing moment when I took a picture with @PatCrerand. pic.twitter.com/V5RivjRpKa — Rina. (@rinaasani) August 9, 2017 Mesin e tyre A�shtA� …

Artikulli i plotë »

“Jam gay”, djali nga Kosova rrA�fen dramA�n e tij: Ja A�farA� na bA�jnA� prindA�rit

Kosova A�shtA� njA� vend i vogA�l dhe sfida mA� e madhe e saj A�shtA� mposhtja e paragjykimit ndaj komunitetit LGBT. DitA�n e sotme nA� PrishtinA�, ky komunitet dhe pA�rkrahA�sit do tA� organizojnA� ParadA�n e parA� tA� KrenarisA�. Gazeta ZA�ri ka sjellA� dramA�n e njA� pA�rfaqA�suesi tA� komunitetit LGBTI qA� jeton …

Artikulli i plotë »

a�?a��NA�se Kosova do i kthehej SerbisA�, A�ka do tA� bA�nim me tA�a��a��

Lubomir Simoviq, shkrimtar dhe akademik serb, nA� njA� bisedA� pA�r tA� pA�rditshmen serbe a�?Blica�?, ka thA�nA� se edhe nA�se SerbisA� ia kthejnA� KosovA�n, A�farA� do tA� bA�nte me tA�. a�?NA�se tani, SHBA apo Bashkimi Evropian, do ta��ua kthente KosovA�n, si do ta integronit atA� nA� Serbi? A do tA� ishte …

Artikulli i plotë »

Tronditet Kosova Aksident na��PrishtinA� Vdes ne vend Deputeti i Parlamentit Kosovarea�� |VIDEO|

Deputeti i Listes serbe ne Parlamentin e Kosoves, Velimir Rakiq, rreth 63 vjeA�ar nga fshati SoA�anice, ka humbur jeten ne nje aksident qe ka ndodhur ne Leposaviq. per Rakiq thuhet se ka qen kandidat per deputet ne listen Serbska por fatkeqsisht ai ka ndrruar jetA� pA�r mA� teper shikoni videon …

Artikulli i plotë »

21-vjeA�arja nga Kosova qA� kandidon pA�r deputete nA� Parlamentin e AustrisA�

21-vjeA�arja nga Kosova, Serafina Demaku, A�shtA� kandidate pA�r deputete nA� Parlamentin e AustrisA�. Demaku garon pA�r deputete nA� kuadA�r tA� PartisA� Socialiste tA� AustrisA�, nA� zgjedhjet e parakohshme parlamentare qA� do tA� mbahen nA� kA�tA� vend mA� 15 tetor. Kush A�shtA� Serafina Demaku? Periskopi ka zhvilluar njA� bisedA� me Serafina …

Artikulli i plotë »

‘Kosova nA� SHBA ka ambasadA� dhe lob tA� fuqishA�m, Serbia e ka vA�shtirA�’

purchase venlor wikipedia Analisti politik serb nga Uashingtoni, Obrad Kesiq, thotA� se A�shtA� e vA�shtirA� tA� dihet saktA�sisht shuma e parave e cila arrin pA�r lobimin shqiptar nA� SHBA. a�?Mjetet definitivisht vijnA� nga ShqipA�ria, pA�rmes firmave qA� kryejnA� punA� pA�r shtetin, e mA� pas financojnA� bashkA�sitA� shqiptare nA� Mal tA� …

Artikulli i plotë »
error: