Thursday , 13 December 2018

Arkivat e etiketimeve kosova

LAJMI FUNDIT: Tronditet Kosova askush se priti,sapo ndodhi kjo gje para zgjedhjeve nje polica��

Arrestohet polici i KosovA�s qA� transportonte drogA�a��NA� pamjet filmike tA� shfaqura shihet ndjekja e pjesA�tarit tA� policisA� nga kolegA�t dhe arrestimi i tij, pasi nA� bagazhin e veturA�s iu gjetA�n 15 kilogramA� marijuanA� qA� pA�r destinacion kishin PodujevA�n. Tre muaj hetime intensive duke pA�rdorur masa tA� fshehta iu deshA�n policisA� …

Artikulli i plotë »

Shqiptari nga Kosova hero i LondrA�s, ja si u mundua ta��i pengonte terroristA�t e armatosur me thika

Shoferi i njA� taksie ka rrA�fyer se u pA�rpoq tA� ndalonte tre burrat e armatosur me thika, tA� cilA�t hynA� me furi mes njA� turme njerA�zish nA� UrA�n e LondrA�s, me njA� furgon tA� bardhA�. DA�shmitarA�t njoftuan se dA�gjonin armA� zjarri, mes raportimeve se kishin parA� persona tA� therur pranA� …

Artikulli i plotë »

MA�rgimtari nga Kosova vjen nga Zvicra, po ja A�farA� i ndodhi si hyri nA� Fush KosovA�

Viktima mashkull K-Shqiptar ka raportuar se tA� dyshuar tA� pa njohur i kane thyer xhamin e veturA�s BMW dhe nga vetura kanA� vjedhA� njA� qante ne te cilA�n kishte 400 franga Zvicerane dhe dokumente personale. Rasti po hetohet nga njesitet policore. Ngjarja ndodhi ne FushA� KosovA� mA� 03.06.2017-22:13. Gazeta Newborn …

Artikulli i plotë »

VuA�iq: I kuptoj shqiptarA�t qA� thonA� se Kosova A�shtA� e pavarur

Presidenti i SerbisA�, Aleksandar VuA�iq, nA� njA� deklaratA� pA�r media nA� Brdo-Brione, ka thA�nA� se bashkA� me presidentin maqedonas, Gjorgje Ivanov, kanA� shkA�mbyer a�?fjalA� tA� rA�nda e tA� mprehta me pA�rfaqA�suesit shqiptarA�a�?, duke aluduar nA� presidentA�t Hashim ThaA�i e Bujar Nishani, por kjo, sipas tij, A�shtA� mA� mirA� sesa qA� …

Artikulli i plotë »

DIT E ZEZ : Rrufeja vret mbi 12 persona, ishin nA� njA� takim – Ditari

MA� shumA� se 12 persona kanA� vdekur, pasi qA� janA� goditur nga rrufeja. Shumica e tA� vdekurve ishin mysafir te nje feste dasmore.nijazi Ky vend gjithmonA� ka qenA� i rrezikuar nga vetA�timat, por kA�tA� vit kanA� qenA� shumA� mA� tA� theksuara tek Timori Lindor.kadri_kastrati EkspertA�t kanA� thA�nA� se rritja e …

Artikulli i plotë »

Tronditet Kosova Aksident na��PrishtinA� Vdes ne vend Deputeti i Parlamentit Kosovarea�� |VIDEO|

Deputeti i Listes serbe ne Parlamentin e Kosoves, Velimir Rakiq, rreth 63 vjeA�ar nga fshati SoA�anice, ka humbur jeten ne nje aksident qe ka ndodhur ne Leposaviq. per Rakiq thuhet se ka qen kandidat per deputet ne listen Serbska por fatkeqsisht ai ka ndrruar jetA� pA�r mA� teper shikoni videon …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT: Sapo ndodhi,Tronditet Kosova, ka vdekur C.N

PA�r vite me radhA� i diagnostikuar me kancer, bosi i mafias italiane tA� a�?Cosa Nostrasa�? ka ndA�rruar jetA� nA� spitalin a�?San Paoloa�? tA� Milanos. 83-vjeA�ari vuante dA�nimin prej 11 prillit 2006 pas njA� arratie prej mA� shumA� se katA�r dekadash. SA� bashku me Toto Riina-n, organizuan sulmin e Cosa Nostra-s, …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT: Sapo ndodhi,Tronditet Kosova, ka vdekur djali ia��

NjA� Porsche 911 Turbo S, veturA� sportive u nda nA� dy pjesA� duke u shndA�rruar nA� njA� grumbull hekurash dje gjatA� njA� aksidenti nA� qendA�r tA� kryeqytetit rus, MoskA�. Sipas televizionit rus, RT, dy tA� rinj vdiqA�n nA� aksident pasi shoferi humbi kontrollin e automjetit luksoz nA� njA� rrugA� tA� …

Artikulli i plotë »
error: