Arkivat e etiketimeve kosove

Ja A�ka i bA�ri mbrA�mA� Policia e KosovA�, FrashA�r Krasniqit pas rrahjes me Zeken

eputeti FrashA�r Krasniqi, i cili u pA�rfshi nA� njA� rrahje dje me deputetin e NismA�s, Milaim Zeka nuk A�shtA� liruar siA� u raportua nga mediat. Sipas portalit Periskopi, Krasniqit i janA� caktuar 24 orA� mbajtje nga Policia. GjithA�ka ndodhi gjatA� njA� emisioni tA� drejtpA�rdrejt nA� Klan Kosova, kur FrashA�r Krasniqi …

Artikulli i plotë »

Lajmi i fundit: Rriten pagat nA� KosovA�?

PA�rfaqA�sues tA� punA�torA�ve tA� sektorit privat dhe komunitetit tA� bizneseve nA� KosovA�, shprehin shqetA�sime nA� lidhje me premtimet e zyrtarA�ve tA� QeverisA� pA�r rritjen e pagave pA�r punonjA�sit e sektorit publik. Premtimet e tilla, sipas tyre, demotivojnA� dhe do tA� jenA� sfidA� pA�r sektorin privat, nga i cili varet edhe …

Artikulli i plotë »

Dy kosovarA� nga Zvicra u bA�jnA� thirrje mA�rgimtarA�ve: Mos dA�rgoni para mA� nA� KosovA�, ja se A�ka po ndodh

a�?DA�rgimi i parave, pA�r mua nuk shtrohet si A�A�shtjea�?, thotA� pA�r srf.ch afaristi i ri Valon Asani, i cili nga Zvicra ka hapur njA� biznes tA� suksesshA�m IT nA� PrishtinA�, transmeton albinfo.ch. Dhe ky pohim i tij e pA�rshkruan mA� sA� miri ndryshimin e qasjes ndaj KosovA�s tA� tA� rinjve …

Artikulli i plotë »

E fundit : Skandal nA� KosovA�/ Drejtori kapet duke bA�rA� seks me mesuesen nA� shkollA�..

Drejtoresha bA�n seks me mA�suesin te shkolla a�?Emin Durakua�?. TA� dy kapen nA� flagrancA� dhe pas kA�saj, pushohet menjA�herA� tA� dy.Komuna e Shtimes ka pushuar nga puna drejtoreshA�n e shkollA�s sA� mesme tA� ulA�t nA� KosovA� a�?Emin Durakua�? me inicialet A.S. dhe njA� mA�simdhA�nA�s nA� kA�tA� shkollA� B.D, pA�r tA� …

Artikulli i plotë »

E dhimbshme: MA�rgimtari vjen nA� KosovA�, por ardhja i kushtoj 20 mijA� euro a�� Ja A�ka i ndodhi

Erdhi nA� KosovA� pA�r t`i shijuar pushimet verore. MirA�po, kA�saj radhe pushimet pA�r bashkatdhetarin nga Zvicra nuk shkuan ashtu siA� duhet. Me anA� tA� njA� letre tA� cilA�n e ka dA�rguar nA� adresA� tA� gazetA�s, mA�rgimtarit ka treguar pA�r aksidentin me veturA� qA� e kishte pA�suar. Smajli ka thA�nA� se …

Artikulli i plotë »

Zbulohet: Ky A�shtA� vrasA�si mA� i madh nA� KosovA�, a�?vraua�� dhjtra persona a�� Kujdes, mund tA� ju vret edhe juve!

Zbulohet: Ky A�shtA� vrasA�si mA� i madh nA� KosovA�, a�?vraua�� dhjtra persona a�� Kujdes, mund tA� ju vret edhe juve! Drejtori i Departamentit pA�r Siguri Publike nA� MinistrinA� e PunA�ve tA� Brendshme, Mensur Hoti, ka thA�nA� se statistikat zyrtare tregojnA� se dhjetA�ra persona janA� vrarA� nga armA�t ilegale nA� KosovA� …

Artikulli i plotë »

ALARM..!! TA� premten e tA� shtunA�n nA� KosovA� vjen nxehti i SaharA�s (Foto)

Kosova tash e disa ditA� po pA�rballet me temperatura tA� larta, tA� cilat deri tani kanA� arritur deri nA� 33 gradA� celsius. MirA�po, pA�rmes njoftimit tA� Facebooka��ut, shihet se nuk do tA� jenA� kA�to temperaturat mA� tA� larta qA� do tA� pA�rballet vendi kA�to ditA�. Sipas njoftimit nga rrjetet sociale, …

Artikulli i plotë »

E fundit: Lajm shumA� i mirA� pA�r tA� gjithA� ata qA� kanA� patent shofer nA� KosovA�

Me datA�n 29.03.2017 u nA�nshkrua kontrata pA�r projektin a�?ea��testimia�?, nA� mes tA� MinistrisA� sA� InfrastrukturA�s dhe kompanisA� pA�rfituese a�?PBCa�? shpk. NA� kA�tA� kontratA� parashihet kalimi i mbajtjA�s sA� provimit teorik pA�r patent shofer nga forma manuale e deri tanishme, nA� atA� elektronike, shkruan Gazeta NewBorn Sipas kushteve tA� kontratA�s kompania …

Artikulli i plotë »
error: