Arkivat e etiketimeve kosove

LAJMI FUNDIT: Ndodhi para 7 minutave nA� kufirin KosovA�-Serbi

Ministrit tA� PunA�s nA� Serbi, AleksandA�r Vulinit, i A�shtA� ndaluar tA� hyjnA� nA� territorin e RepublikA�s sA� KosovA�s.18817000_1392439787469673_1559509193_n Burime tA� a�?Zeri.infoa�?, nga Qeveria e KosovA�s, thonA� se ndalesa Vulinit A�shtA� urdhA�ruar nga ministri nA� largim, Enver Hoxhaj, si masA� reciprociteti pA�r SerbinA�, pasi kjo e fundit nuk lejoi hyrjen nA� …

Artikulli i plotë »

MA�rgimtari nga Kosova vjen nga Zvicra, po ja A�farA� i ndodhi si hyri nA� Fush KosovA�

Viktima mashkull K-Shqiptar ka raportuar se tA� dyshuar tA� pa njohur i kane thyer xhamin e veturA�s BMW dhe nga vetura kanA� vjedhA� njA� qante ne te cilA�n kishte 400 franga Zvicerane dhe dokumente personale. Rasti po hetohet nga njesitet policore. Ngjarja ndodhi ne FushA� KosovA� mA� 03.06.2017-22:13. Gazeta Newborn …

Artikulli i plotë »

SKANDAL: Mbyllen tA� gjitha ETCa��jat nA� KosovA�?! sapo erdhi lajmi se atje A�sht gjendur njA� a��

KonsumatorA�t kosovarA� vazhdojnA� tA� pA�rballen me parregullsi tA� ndryshme gjatA� blerjeve nA� marketet vendore. PA�rveA� a�?vjedhjevea�? dhe skadimit tA� afateve tA� produkteve, tA� mA�rkurA�n nA� adresA� tA� EkonomiaOnline, ka arritur njA� fotografi nA� tA� cilA�n shihet produkti i mishit a�?Gjoks pulea�� tA� prodhuesit a�?Apetita�� e tA� shitur nga ETC, ku …

Artikulli i plotë »

Ja kush e ka nA� dorA� gjithA� skenA�n politike nA� KosovA�

Drejtori i KDI-sA�, Ismet Kryeziu ka theksuar se ekziston ende hapA�sira qA� VetA�vendosje ta bashkohet me njA� nga blloqet politike. NA� njA� shA�nim nA� Facebook Kryeziu ka theksuar se gara bA�het mA� interesante nA�se kandidatA�t e VV-sA� do ta��i bashkohen njA�rit prej listA�s sA� koalicioneve, raporton Gazeta Blic. ShA�nimi i …

Artikulli i plotë »

Urime KosovA� urime, me kA�tA� SUPER LAJM!

Ministri i PunA�ve tA� Jashtme i KosovA�s, Enver Hoxhaj ka pranuar njA� letA�r urimi nga Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, me rastin e pA�rvjetorit tA� nA�ntA� tA� pavarA�sisA� sA� KosovA�s NA� letrA�n drejtuar kryediplomatit kosovar Hoxhaj, Tillerson shkruan se a�?ShBA e vlerA�son miqA�sinA� e saj tA� fuqishme me KosovA�n, …

Artikulli i plotë »

Urime Kosove LAJM NGA BE-ja Kosoves i hiqen vizat ..

Komisioneri i BE-sA� pA�r Migrim, A�A�shtje tA� Brendshme dhe ShtetA�sinA�, Dimitris Avramopoulos, A�shtA� shprehur se Bashkimi Evropian A�shtA� i impresionuar me luftA�n e korrupsionit dhe rastet e krimit tA� organizuar. KA�tA� deklaratA� ai e ka dhA�nA� pA�r Tribuna Channel, ku po ashtu ka theksuar se, megjithatA�, duhet tA� pA�rmbushet kriteri …

Artikulli i plotë »

E pabesueshme! Paga mA� e ulA�t nA� Luksemburg A�shtA� e barabartA� me mA� tA� lartA�n nA� KosovA�

Paga mA� e lartA� minimale nA� BE mbA�rrin deri nA� 2 mijA� euro nA� Luksemburg, ndA�rsa nA� fund tA� listA�s janA� Maqedonia dhe Bullgaria me njA� pagA� minimale prej 235 eurosh, shkruan Agjencia e Bashkimit Evropian pA�r Statistika, Eurostat. Nga 28 vendet e Bashkimit Evropian, 22 vende kanA� njA� pagA� …

Artikulli i plotë »

E dhimbshme kjo se A�ka u tha na��KosovA� Show, mbahuni nga lotA�t (Video)

Edicioni i kA�saj tA� diele i shout a�?Na��KosovA� Showa�?, ka mysafirA� shumA� special. NjA� moment me emocione ka ndodhur kah fundi i emisionit kur Valton Krasniqi, i cili ishte i ftuar nA� emision kishte thA�nA� njA� rrA�fim pA�r babain e tij tA� ndjerA�, njofton Gazeta NewBorn. dutas over the counter

Artikulli i plotë »
error: