Arkivat e etiketimeve kosoves

Excluzive: Miratohet ligji, patent shoferen e Kosoves Shqiperis dhe Maqedonis e njeh e gjithe evropa..

Ministri i PunAi??ve tAi?? Brendshme, Flamur Sefaj ka njoftuar sAi?? shpejti do tAi?? ketAi?? marrAi??veshje pAi??r njohjen reciproke pAi??r ndAi??rrimin e patentAi??-shoferAi??ve tAi?? KosovAi??s me patentAi??-shoferAi?? tAi?? shteteve tAi?? BE-sAi??. ai???Ministria e PunAi??ve tAi?? Brendshme Ai??shtAi?? duke punuar qAi?? nAi?? afat sa mAi?? tAi?? shkurtAi??r tAi?? kemi marrAi??veshje reciproke pAi??r …

Artikulli i plotë »

Erdogan i pergjigjet Merkelit.. KAi??ta janAi?? aeroplanAi??t qAi?? Turqia do tai??i??ia japAi?? KosovAi??s, ne jemi vllezer dhe ky eshte realiteti

Pas lajmeve tAi?? bujshme ditAi??ve tAi?? fundit, nAi?? tAi?? cilat ai???paralajmAi??ronin njAi?? luftAi?? nAi?? KosovAi??ai??? mediat serbe sot kanAi?? dalAi?? edhe me njAi?? ai???goditjeai??? tjetAi??r. KAi??saj radhe, ata nAi?? artikujt e tyre, kanAi?? pAi??rfshirAi?? edhe rolin e TurqisAi??, nAi?? ai???mbAi??shtetjen e konfliktitai??? mes Kosoves dhe Serbise:KAi??ta janAi?? aeroplanAi??t qAi?? Turqia …

Artikulli i plotë »

Media serbe ironizon me njohjet e KosovAi??s, pyetja qAi?? vlen miliona dollarAi??sh

Sa shtete mAi?? tAi?? vAi??rtetAi?? kanAi?? njohur pavarAi??sinAi?? e KosovAi??s? Me kAi??tAi?? pyetje e nis raportin i medies serbe, Blic, pAi??r njohjet e KosovAi??s, pasi pala serbe po deklaron se njAi?? shtet e ka Ai??ai??i??njohur KosovAi??s, ndAi??rsa disa tAi?? tjera janAi?? nAi?? proces pAi??r Ai??ai??i??njohje. Pala kosovare deklaroi se Ai??ai??i??njohja …

Artikulli i plotë »

Kurdi i ai???paftuarai??? futet nAi?? emision shkelAi?? hartAi??n e KosovAi??s, po shikojeni Ai??ka i ndodh pastaj

KAi??tAi?? javAi?? i ftuar nAi?? emisionin nai??i??KosovAi?? Show, Ai??shtAi?? kAi??ngAi??tari nga Kosova me famAi?? botAi??rore, Ardian Bujupi, shkruan Gazeta NewBorn. Derisa po intervistohej kAi??ngAi??tari Bujupi, njAi?? shok i tijai??i??KAi??tAi?? javAi?? i ftuar nAi?? emisionin nai??i??KosovAi?? Show, Ai??shtAi?? kAi??ngAi??tari nga Kosova me famAi?? botAi??rore, Ardian Bujupi, shkruan Gazeta NewBorn.Derisa po intervistohej …

Artikulli i plotë »

LAJMI I FUNDIT: Ky shtet sapo njohu pavarAi??sinAi?? e KosovAi??s

RepublikAi??s sAi?? KosovAi??s sapo i Ai??shtAi?? shtuar edhe njAi?? njohje. Ai??shtAi?? shteti i Madagascarit qAi?? e ka njohur pavarAi??sinAi?? e shtetit tAi?? KosovAi??s. Lajmin e kanAi?? tAi?? ditur pAi??r Gazeta Blic nga kabineti i ministrit tAi?? PunAi??ve tAi?? Jashtme tAi?? KosovAi??s, Behgjet Pacolli. MAi??sohet se Pacollit i Ai??shtAi?? konfirmuar personalisht …

Artikulli i plotë »

TAi?? shtAi??na me armAi?? zjarri nAi?? Dukagjin tAi?? KosovAi??s, njAi?? person raportohet se Ai??shtAi??ai??i??

How much liquid benadryl can i give my 3 year old cost of xenical in ireland Para disa minutave ka ndodhur njAi?? gjuajtje me armAi?? zjarri nAi?? rrugAi??n ai???Ismajl Qemajliai??? nAi?? GjakovAi??, me kAi??tAi?? rast ka pAi??suar lAi??ndime trupore njAi?? person. NdAi??rsa i dyshuari ndodhet nAi?? arrati, lajmin pAi??r GazetAi??n …

Artikulli i plotë »

Nuk do ta besoni, nAi?? kAi??tAi?? qytet tAi?? KosovAi??s bllokohet rruga nga bora

NAi?? KosovAi?? sot Ai??shtAi?? duke mbajtur mot i ftohtAi?? me temperatura minimale rreth 3 gradAi?? Celsius.NAi?? pjesAi??n mAi?? tAi?? madhe nAi?? KosovAi?? Ai??shtAi?? duke rAi??nAi?? shi mirAi??po nAi?? qytetin e SuharekAi??s, fshati DuhAi??l Ai??shtAi?? mbuluar nga bora.KAi??to janAi?? foto nga vendi ngjarjes. TAi?? gjithAi?? ju qAi?? kaloni nga ajo rrugAi?? …

Artikulli i plotë »

Fermerit nga Vitia e Kosoves, ujqit ia mbytAi??n shtatAi?? dele shumAi?? tAi?? tjera nAi?? gjendje tAi?? rAi??ndAi??

Fermerit nga fshati SadovinAi?? ujqit ia mbytAi??n shtatAi?? dele. MAi??ngjesi i sotAi??m nuk nisi mbarAi?? pAi??r fermerin Sabri Ismajli nga fshati SadovinAi?? i VitisAi??. Kopeja e deleve nAi?? fshatin SadovinAi?? tAi?? QerkezAi??ve, u sulmua nga ujqit duke ia lAi??nAi?? tAi?? mbytura shtatAi?? dele dhe 10 tAi?? tjera tAi?? lAi??nduara rAi??ndAi??. …

Artikulli i plotë »

Ky A�shtA� Agroni i cili vdiq dje, i afA�rm i deputetit tA� Kuvendit tA� KosovA�s

PA�r deputetin e Kuvendit tA� RepublikA�s sA� KosovA�s, dita e djeshme ishte ditA� zije. Atij i kishte vdekur njA� person i afA�rt, shkruan Gazeta NewBorn. Deputetit tA� Kuvendit tA� KosovA�s nga radhA�t e Nisma pA�r KosovA�n, Haxhi ShalA�s, i ka vdekur nipi i tij me emrin Agron. E vdekja e …

Artikulli i plotë »

RrugA�t e KosovA�s janA� tA� kalueshme

TA� gjitha rrugA�t janA� tA� kalueshme Ministria e InfrastrukturA�s ka bA�rA� tA� ditur se tA� gjitha rrugA�t qA� janA� nA�n pA�rgjegjA�si tA� kA�saj ministrie janA� tA� kalueshme, pavarA�sisht rA�nies sA� borA�s gjatA� natA�s sA� kaluar. Ministri Pal Lekaj ka njoftuar se Ministria e InfrastrukturA�s ka angazhuar tA� gjithA� drejtorA�t qA� …

Artikulli i plotë »
error: