Arkivat e etiketimeve kosoves

Dalin imazhet e para tA� Presidentit dhe ZonjA�s sA� ParA� tA� KosovA�s duke e pA�rcjellA� Endritin nA� mbrA�mjen e maturA�s (Foto)

Sot A�shtA� bA�rA� maturant djali i vetA�m i presidentit tA� KosovA�s, Hashim ThaA�i. Endriti sot ka pA�rfunduar shkollimin e mesA�m nA� kolegjin a�?Mehmet Akifa�? teksa ka pozuar edhe me miq dhe shok tA� shkollA�s me shokA�t dhe shoqet. E nA� kA�tA� mbrA�mje Endritin e kanA� pA�rcjellA� deri nA� afA�rsi tA� …

Artikulli i plotë »

Urime Kosove LAJM NGA BE-ja Kosoves i hiqen vizat ..

Komisioneri i BE-sA� pA�r Migrim, A�A�shtje tA� Brendshme dhe ShtetA�sinA�, Dimitris Avramopoulos, A�shtA� shprehur se Bashkimi Evropian A�shtA� i impresionuar me luftA�n e korrupsionit dhe rastet e krimit tA� organizuar. KA�tA� deklaratA� ai e ka dhA�nA� pA�r Tribuna Channel, ku po ashtu ka theksuar se, megjithatA�, duhet tA� pA�rmbushet kriteri …

Artikulli i plotë »

Trump uron 9-vjetorin e PavarA�sisA� sA� KosovA�s

SHBA rikonfirmon mbA�shtetjen pA�r KosovA�n.Sekretari amerikan i shtetit, Rex Tilleresen, ka uruar KosovA�n pA�r nA�ntA�vjetorin e pavarA�sisA�, transmeton koha.net.NA� kA�tA� letA�r thuhet se SHBA-ja me presidentin e ri Donald Trump vlerA�sojnA� marrA�dhA�nien e mirA� me KosovA� duke u bazuar nA� aspiratat pA�r stabilitet, paqe dhe prosperitet tA� tA� gjithA� qytetarA�ve. …

Artikulli i plotë »

Vucic Kerkon tA� Behet President ja qfarA� do ti bA�je KosovA�s

Kryeministri i SerbisA�, Aleksandar VuA�iq, gjatA� njA� interviste televizive sonte e ka bA�rA� publik synimin e tij pA�r tA� qenA� kandidat i partisA� sA� tij pA�r President tA� SerbisA�, njofton Klan Kosova.a�?Vendimi nuk A�shtA� marrA� sot, por gjA� kjo do vendoset tA� premten nA� KA�shillin Qendror. Rreth 90% e anA�tarA�ve …

Artikulli i plotë »

E rA�ndA� kjo: NA� DitA�n e PavarA�sisA� sA� KosovA�s pritet tA� ndodh kjo gjA� shumA� e keqe

purchase npxl SerbA�t po planifikojnA� qA� ta shpallin tA� krijuar Asociacionin e tyre tA� Komunave mA� 17 shkurt,nA� DitA�n e PavarA�sisA� sA� KosovA�s. a�?A�A�shtja e formimit tA� Asociacionit tA� Komunave serbe do tA� jetA� serish shkA�ndijA� ndezA�se nA� linjA�n Beograd a�� PrishtinA� . Sepse, institucionet e KosovA�s po refuzojnA� edhe …

Artikulli i plotë »

E pabesueshme: I la shqiptarA�t e KosovA�s pa viza, Albin Kurti shA�titet me familjen e tij norvegjeze rrugA�ve tA� Oslos (FOTO)

purchase grifulvin for toenail Albin Kurti A�shtA� shfaqur rrugA�ve tA� qytetit Oslo tA� NorvegjisA�. Atje, lideri shpirtA�ror i VetA�vendosjes ka shkuar pA�r ta��i vizituar familjen e tij, gruan norvegjeze dhe vajzA�n. NdA�rkohA�, shqiptarA�t e KosovA�s, edhe pA�r fajin e tij, po iu pamundA�sohet lA�vizja e lirA�. Deputeti i VetA�vendosjes, Albin …

Artikulli i plotë »

Kryeministri Vuçiç takohet me serbët e Kosovës, xhandarmëria në gatishmëri të plotë

Ka përfunduar në Rashkë takimi i Kryeministrit serb Aleksandar Vuçiç me përfaqësuesit e serbëve të Kosovës. Pas takimit, Vuçiç ka thënë se “Prishtina po merret me propagandë të ndyrë” dhe se në Bruksel nuk është folur për Asociacionin e komunave me shumicë serbe. “Mesazhi im për serbët është: Mos bini …

Artikulli i plotë »

Nisin konspiracionet nA� Serbi a�� Trump po ia bA�n KosovA�s ushtrinA� pA�r para tA� majme

Mediat nA� Serbi po merren intensivisht me deklaratat e Sekretarit Amerikan tA� Mbrojtjes James Mattis i cili tha se amerikanA�t do tA� reduktojnA� prezencA�n e tyre ushtarake pasi ushtria e KosovA�s ta mandatohet pA�r ruajtjen e territorit. Me kA�to deklarata kanA� nisur edhe konspiracionet se Administrata e Trump po ia …

Artikulli i plotë »

Serbia po frikA�sohet se SHBA-ja do tA� ta��ja kA�rkojA� njohjen e KosovA�s

what is the cost of lexapro Milovan Drecun, Kryetari i Komisionit Parlamentar pA�r KosovA�n, ka thA�nA� se ndihet i frikA�suar pasi SHBA-tA� do i kA�rkojnA� SerbisA� tA� njohA� KosovA�n. Ai A�shtA� shprehur i shqetA�suar edhe nga deklarata e Sekretarit amerikan tA� Mbrojtjes, James Mathis, i cili tha se tema e …

Artikulli i plotë »
error: