Arkivat e etiketimeve kosoves

Ramush Haradinaj i kthehet KosovA�s nga Franca, sapo gjykata tA� jep vendimin final

Gjasat qA� gjenerali i luftA�s dhe ish-kryeministri i KosovA�s, Ramush Haradinaj qA� tA� ekstradohet pA�r nA� Serbi nuk ekzistojnA�.Gjykata e Colmarit nA� FrancA� A�shtA� duke pritur fakte tA� reja nga Serbia pA�r vendimin final pA�r Haradinajt, por kjo e fundit nuk ka arrit ende qA� ti sjellA� ato nA� FrancA�. …

Artikulli i plotë »

Kjo A�shtA� e vA�rteta e a�?hyrjesa�? sA� UshtarA�ve serb nA� territorin e KosovA�s

NjA� fotografi e bA�rA� nga anA�tarA�t e ushtrisA� amerikane sA� bashku me ushtarA� serbA�, bA�ri bujA� nA� KosovA� a�� pA�r atA� se si serbA�t mund tA� hyjnA� nA� territorin e KosovA�s. Por nga KFOR thonA� se kjo fotografi nuk A�shtA� bA�rA� brenda territorit tA� KosovA�s, por nA� vijA�n kufitare serbo-kosovare, …

Artikulli i plotë »

Alo Alo, institucione tA� KosovA�s a po i shihni reklamat e SerbisA�?- Ku jeni? [Foto]

NA� ekonominA� e tregut tA� lirA�, lejohen shumA� gjA�ra mes shteteve, por ti lejosh njA� aeroporti tA� SerbisA� e cila A�do ditA� po e kA�rcA�non KosovA�n me luftA� dhe agresion A�shtA� gjA� e mjerA�, aeroport i cili nA� webfaqen e tij zyrtare e ka nA� hartA� KosovA�n si pjesA� pA�rbA�rA�se …

Artikulli i plotë »

Do tA� A�uditeni se A�ka po planifikon ti bA�jA� Erdogan, KosovA�s para Trumpit dhe Putinit

Presidenti i sapozgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump dhe presidenti rus, Vladimir Putin, javA�n qA� vjen pritet tA� bisedojnA� nA� telefon, ku Putin do ta urojA� Trumpin pA�r zgjedhjen e tij si president i SHBA-ve. Pas kA�saj bisede pritet tA� bA�het edhe njA� plan pA�r takimin i cili pritet tA� mbahet …

Artikulli i plotë »

Pas takimit me Bidenin, VuA�iq ndryshon komplet qasjen ndaj KosovA�s. Ja A�farA� thotA� tash (Video)

Kryeministri i SerbisA�, Aleksandar VuA�iq A�shtA� takuar sot nA� Davos tA� ZvicrA�s me nA�npresidentin amerikan, Joe Biden. Pas takimit mA� tA�, VuA�iq A�shtA� treguar tepA�r i zbutur nA� raport me KosovA�n dhe retorikA�n luftA�nxitA�se qA� Beogradi e ka pA�rdorur ditA�ve tA� fundit pas incidentit me trenin. a�?Me Bidenin kemi folur …

Artikulli i plotë »

Ja A�ka pA�rdori Policia e KosovA�s pA�r tA� parA� nA�se treni po afrohej (Foto)

Policia e KosovA�s tA� shtunA�n ishte mobilizuar me gjithA� arsenalin qA� tA� mos lejojA� nA� asnjA� formA� futjen e trenit ilegal serb tA� futet nA� territorin e RepublikA�s sA� KosovA�s. Ministri i PunA�ve tA� Brendshme SkA�nder Hyseni dhe Drejtori i PolicisA�, Shpend Maxhuni, kishin urdhA�ruar njA�sitet elite qA� tA� shkojnA� …

Artikulli i plotë »

Ja A�ka mund ta��i ndodhA� SerbisA� nA�se nis ushtrinA� drejt KosovA�s

Presidenti i SerbisA�, Tomislav NikoliA�, pA�r herA� tA� pare, pas pothuaj 18 vitesh tA� largmit tA� forcave serbe nga Kosova, pA�rmend hyrjen e SerbisA� nA� KosovA�. Kthimi i trenit provokativ serb, me ikonografi mesjetare dhe me parulla tepA�r provokuese pA�r popullatA�n shumicA� nA� KosovA�, tA� tilla si a�?Kosova A�shtA� Serbia�? …

Artikulli i plotë »

VuA�iA�: E ndalA�m trenin, sepse u frikA�suam nga 18 autoblindat e PolicisA� sA� KosovA�s, pas urdhA�rit nga Hashim ThaA�i

Kryeministri i SerbisA�, Aleksandar Vucic ka thA�nA� se Prishtina ka dA�rguar 18 autoblinda nA� veri tA� KosovA�s, me qA�llim qA� tA� krijohet konflikt. NA� konferencA�n e jashtA�zakonshme pA�r media, pas ndaljes sA� trenit tA� nisur nga Beogradi pA�r nA� KosovA�, Vucic ka thA�nA� se pA�r kA�tA� gjA� do ta njoftojA�RusinA�, …

Artikulli i plotë »

Sapo ndodhi njA� tragjedi ne PejA� tA� KosovA�s Treni Godet nje grua Pamje tA� Renda (VIDEO+18)

order rumalaya review NjA� aksident i rA�ndA� trafiku ka ndodhur nA� PejA�, ku treni ka shtypur njA� grua gjatA� ditA�s sA� djeshme Policia nga rajoni i PejA�s e ka konfirmuar lajmin pA�r GazetA�n Express rastin, ndA�rkohA� qA� nA� fotot e siguruara nga Gazeta Express shihet se e aksidentuara, qA� ka …

Artikulli i plotë »

Si po shkojnA� milionat e KosovA�s nA� Turqi? (Video)

fucidin h cost Emisioni Zona Express ka shfaqur sonte dokumentarin ekskluziv, a�?HaraA�i Turka�?, ku trajton fitimet milionA�she tA� kompanisA� KEDS nga qytetarA�t e varfA�r tA� KosovA�s. KEDS ishte shitur 26 milionA� euro, kurse sot fiton miliona euro. Si A�shtA� e mundur ajo? Shikojeni videon e mA�poshtme. Emisioni Zona Express, me …

Artikulli i plotë »
error: