Arkivat e etiketimeve lufte

Ai kali pAi??rballet me 13 luana dhe shiko se cfar ndodh nAi?? fund tAi?? kAi??saj lufte |VIDEO|

Kuajt arabAi?? kanAi?? njAi?? bri mAi?? pak, njAi?? asht lumbal mAi?? pak dhe disa unaza tAi?? bishtit mAi?? pak sesa kuajt tjerAi??Zakonisht njAi?? kalAi?? fle 2,5 deri 3 orAi?? nAi?? ditAi??Kuajt mAi?? tAi?? vegjAi??l se 4 vjet mund tAi?? pAi??rqendrohen mAi?? sAi?? shumti deri nAi?? 10-15 minuta. Zemra e kalit …

Artikulli i plotë »

Lajmi i fundit ai??i??luftAi?? nAi?? TiranAi?? pran shtepis se Saimir Tahirit 4 tAi?? plagosur dhe 2 polic te vrar (VIDEO)

NjAi?? ngjarje e rAi??ndAi?? ka ndodhur para pak minutash nAi?? kryeqytet pran shtepis se Saimir Tahirit. Pas njAi?? sherri janAi?? plagosur katAi??r persone me armAi?? zjarri. MAi??sohet se tAi?? plagosurit janAi?? jashtAi?? rrezikut pAi??r jetAi??n, ndersa dy policet jan vrar duke dashur tu ndihmojn te plagosurve por mediat raportuan se …

Artikulli i plotë »

Lajmi i fundit ai??i??luftAi?? nAi?? TiranAi?? pran shtepis se Saimir Tahirit 4 tAi?? plagosur dhe 2 polic te vrar (VIDEO)

NjAi?? ngjarje e rAi??ndAi?? ka ndodhurpara pak minutash nAi?? kryeqytet pran shtepis se Saimir Tahirit. Pas njAi?? sherri janAi?? plagosur katAi??r persone me armAi?? zjarri. MAi??sohet se tAi?? plagosurit janAi?? jashtAi?? rrezikut pAi??r jetAi??n, ndersa dy policet jan vrar duke dashur tu ndihmojn te plagosurve por mediat raportuan se ngjarja …

Artikulli i plotë »

Aksident i rAi??ndAi?? nAi?? TiranAi??, 2 tAi?? rinj nAi?? luftAi?? me vdekjen

Dy tAi?? rinj kanAi?? mbetur tAi?? plagosur rAi??ndAi?? nAi?? njAi?? aksident tAi?? ndodhur mbrAi??mjen e sotme nAi?? sheshin ai???NAi??nAi?? Terezaai??? nAi?? TiranAi??. Sipas dAi??shmitarAi??ve, dy tAi?? plagosurit udhAi??tonin me njAi?? motor, kur janAi?? pAi??rplasur nga njAi?? makinAi?? tip ai???BMWai???. TAi?? aksidentuarit janAi?? transportuar pAi??r nAi?? spital./syri.net/

Artikulli i plotë »

LuftA� mes Fisnik Ismailit e Milaim Zekes nA� Facebok, Fisi i komenton nA� status Zekes a�� Ja A�ka i shkruan

Deputeti i VetA�vendosjes, Fisnik Ismaili, i ka kA�rkuar fakte Milaim ZekA�s pA�r akuzat se babai i tij se ishte pjesA� e regjimit tA� Millshevicit. Ka thA�nA� se deri tash sa��ka para ndonjA� fakt pA�r akuzat ndaj tij. a�?PA�rgjigje Milaimit, se atA�herA� sa��ka qenA� deputet, e i paska ikA� ky fjalim, …

Artikulli i plotë »

Pas kA�rcA�nimeve tA� Phenianit, Koreja e Jugut nis pA�rgatitjet pA�r luftA�a��

Presidenti i KoresA� sA� Jugut i ka bA�rA� thirrje ushtrisA� sA� tij tA� pA�rgatitet pA�r kohA� lufte, pasi sipas tij ekziston rreziku permanent i shpA�rthimit tA� LuftA�s sA� TretA� BotA�rore. Presidenti Moon Jae-in ka kA�rkuar transferimin e kontrollit operacional tA� kohA�s sA� luftA�s nga Shtetet e Bashkuara nA� ushtrinA� e …

Artikulli i plotë »

LuftA� potenciale mes SHBA-ve dhe KoresA� sA� Veriut, detyron shumA� njerA�z tA� blejnA� bunkerA� antibA�rthamorA� (Foto)

ShumA� njerA�z nA� Shtetet e Bashkuara tA� AmerikA�s po kA�rkojnA� qA� tA� ndA�rtojnA� strehime antibA�rthamore, ka deklaruar pronari i njA� kompanie nA� Kaliforni qA� ndA�rton bunkerA�. a�?Daily Maila�? shkruan se Ron Hubbard, president i firmA�s, tha se kurrA� nuk ka parA� njA� interesim tA� tillA� nga njerA�zit pA�r bunkerA�t e …

Artikulli i plotë »

Kjo A�shtA� luftA�: Rrethohet me mbi 5 luanA�, por bualli nA� funda��(VIDEO)

NjA� grumbull luanA�sh nuk arritA�n ta vrisnin njA� buall. Aq shumA� reziston, sa asnjA� luan nuk arrin ta ngulfat. Rezistenca e buallit, detyron qA� luanA�t tA� largohen nga vendi i ngjarjes, shkruan lajmi.PA�r mA� shumA� luftA�n nA� mes buallit dhe luanA�ve. Shiko pamjet me poshtea��.per te par videon e plote …

Artikulli i plotë »

LAJM I FUNDIT : Prag lufte nA� LezhA�: Zbarkon RENEA

Bashkia e LezhA�s mendohet tA� jetA� njA� prej zonave mA� tA� nxehta nga 61 bashkitA�,pasi jo vetA�m prej ngjarjes sA� mbremshme ku A�shtA� qA�lluar pranA� makinA�s sA� deputetes Monika Kryemadhi pA�r ta frikA�suar, porse se nA� zonA�n e fshatrave tA� LezhA�s janA� shpA�rngulur shumA� militantA� tA� PD-sA� nga LaA�i, Mamurrasi …

Artikulli i plotë »
error: