Arkivat e etiketimeve ndodh

+ 18 /Ja Ai??farAi?? ndodh nAi?? supermarketet e TiranAi??s

Jemi mAi??suar shpesh tAi?? shohim femra nAi?? ShqipAi??ri qAi?? vishen ekstravagante, sidomos kur bAi??het fjalAi?? nAi?? lokale apo nAi?? pub-e. Por gruaja nAi?? foton e mAi??poshtme vAi??rtetAi?? qAi?? e ka ekzagjeruar shumAi?? kAi??tAi?? herAi??. SiAi?? shihet edhe nAi?? FOTO, njAi?? grua me veshje tepAi??r tAi?? hapur ka shkuar nAi?? supermarketin …

Artikulli i plotë »

a�?A�mendet motia�?, ja A�farA� ndodh javA�n tjetA�r

Jemi nA� mes tA� muajit tetor dhe moti a�?duket xhama�? siA� do thonin gjyshet tona. Temperaturat vijojnA� tA� rriten ditA� pas dite megjithA�se mA�ngjesi vijon tA� jetA� i freskA�t.Rritja do tA� vazhdoje dhe nesA�r e gjatA� gjithA� javA�s sA� ardhshme, ku temperaturat maksimale do tA� arrijnA� deri nA� 30 gradA� …

Artikulli i plotë »

E pabesueshme, ndodh nA� ShqipA�ri ajo qA� nuk ka ndodhur prej 100 vitesh

Numri i lindjeve tA� regjistruara nA� ShqipA�ri gjatA� vitit 2016 ka qenA� mA� i ulA�ti i regjistruar ndonjA�herA�, qA� nga vitet 1930, kur shteti shqiptar krijoi pA�r herA� tA� parA� regjistrin civil dhe filloi tA� mbajA� shA�nim mbi lindjet, vdekjet e martesat, bA�het e ditur nga tA� dhA�nat e publikuara …

Artikulli i plotë »

LAJM I FUNDIT / Bota mban frymA�n, dridhet toka nA� KorenA� e Veriut. Ja A�a��po ndodh

NjA� tA�rmet ka goditur KorenA� e Veriut, nA� vendin ku janA� kryer testet e mA�parshme bA�rthamore. TA�rmeti i magnitudA�s 2.9 goditi provincA�n North Hamgyong tA� KoresA� sA� Veriut, pak mA� parA�.Zona A�shtA� ajo ku a�?mbretA�ria e vetmuara�? ka kryer teste tA� mA�parshme bA�rthamore, duke shkaktuar frikA� e panik se po …

Artikulli i plotë »

Vjen lajmi i madh nga NASA: Ja A�farA� do tA� ndodh me 12 tetor, me asteroidin qA� a�?kA�rcA�nona�� tokA�n

NjA� asteroid qA� u zbulua nA� vitin 2012 do tA� kalojA� mA� pranA� tokA�s mA� afA�r se kurrA�. TC4 do tA� kalojA� midis hA�nA�s dhe tokA�s dhe A�shtA� vetA�m 4200 milje larg planetit tonA�. Michael Kelley, shkencA�tar i programit dhe shtabi i NASA-s pA�r fushatA�n e vA�zhgimit tA� TC4, tha: …

Artikulli i plotë »

Lideri i KatalonjA�s flet nA� parlamentin rajonal ja se cfar do te ndodh atje …

Lideri rajonal i KatalonjA�s, Carles Puigdemont, sot pritet tA� flasA� nA� parlamentin rajonal, nA� periudhA�n e shqetA�simeve nA� qeverinA� qendrore tA� SpanjA�s, se Parlamenti i KatalonjA�s mund tA� votojA� pA�r pavarA�si nga Spanja. ZyrtarA�t e KatalonjA�s thonA� se njerA�zit gjA�rA�sisht kanA� votuar pA�r pavarA�si nA� referendum, i cili A�shtA� mbajtur …

Artikulli i plotë »

Lufta e III BotA�rore do tA� filloj pas dy ditA�sh? Ja A�farA� po ndodh nA� KorenA� e Veriut

SHBA-tA� thuhet se janA� nA� gatishmA�ri, pasi CIA paralajmA�roi se Koreja e Veriut mund tA� lA�shojA� njA� raketA� nA� ditA�t e ardhshme. Sugjerimet e CIA-s janA� se lloji i raketave qA� do tA� testohen mund tA� jetA�, njA� bombA� hidrogjeni nA� njA� ICBM tA� aftA� pA�r tA� goditur bregun amerikan. …

Artikulli i plotë »

Foshnja therret 14 herA� me thikA� nga nA�na, por nuk do ta besoni A�ka ndodh mA� pas

NjA� ngjarje shokuese ka ndodhur nA� TajlandA�, ku njA� foshnje, e therur 14 herA� me thikA�, A�shtA� flakur nga autorja duke u groposur dhe pak orA� mA� pas A�shtA� gjetur dhe shpA�tuar rastA�sisht nga njA� grua. Kachit Krongyut, kishte lA�shuar lopA�t nA� fermA�n e saj nA� Wangai tA� TajlandA�s kur …

Artikulli i plotë »

Aurela Hoxha bA�n kA�rcimin sensual me tA� pasme…por i ndodh e papritura!

Modelja Aurela Hoxha A�shtA� tashmA� pjesA� e kastit tA� a�?Dance With Mea�? sA� bashku me aktorin e njohur shqiptar Mehdi Malkaj. Duket se ajo e ka marrA� mjaft seriozisht spektaklin madje A�shtA� duke u impenjuar shumA� nA� prova. MegjithatA� nA� njA� video tA� publikuar nga modelja Elena Lika nA� Instagram …

Artikulli i plotë »
error: