Arkivat e etiketimeve putinit

Lajm i madh pA�r gjithA� botA�n dhe ShqiptarA�t: E pat puna e Putinit, tani po raportohet se aia��

Dr. Can Kasapoglu A�shtA� bashkA�punA�tor shkencor nA� EDAM Center pA�r EkonominA� dhe Studimet Politike nA� Stamboll. Ai A�shtA� pyetur pA�r pasojat qA� mund tA� ketA� rrA�zimi i njA� avioni ushtarak rus nga dy avionA� luftarakA� turq F-16. MA� poshtA�, intervista: Sa mund tA� thuhet se pritej qA� Turqia ta rrA�zonte …

Artikulli i plotë »

Vjen edhe mospajtimi i parA� mes Trumpit dhe Putinit

Kremlini ka thA�nA� sot se nuk pajtohet me vlerA�simin e presidentit amerikan, Donald Trump, se Irani A�shtA� shteti terrorist numA�r njA� nA� botA�, si dhe theksoi se dA�shiron ta��i thellojA�, siA� ka thA�nA� zA�dhA�nA�si i saj, marrA�dhA�niet tashmA� tA� mira mes MoskA�s dhe Teheranit. Kreminili i bA�ri kA�to komente si …

Artikulli i plotë »

Do tA� A�uditeni se A�ka po planifikon ti bA�jA� Erdogan, KosovA�s para Trumpit dhe Putinit

Presidenti i sapozgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump dhe presidenti rus, Vladimir Putin, javA�n qA� vjen pritet tA� bisedojnA� nA� telefon, ku Putin do ta urojA� Trumpin pA�r zgjedhjen e tij si president i SHBA-ve. Pas kA�saj bisede pritet tA� bA�het edhe njA� plan pA�r takimin i cili pritet tA� mbahet …

Artikulli i plotë »
error: