Thursday , 13 December 2018

Arkivat e etiketimeve shqiptaret

Shikoni se si terrorizohen ShqiptarAi??t ne burgjet e GreqisAi??, tmerr, shpAi??rndajeni ta shikon Evropa (VIDEO PAMJE)

Sistemi peniticiar i GreqisAi?? Ai??shtAi?? ai???klientai??? i pAi??rhershAi??m nAi?? raportet e Amnesty International pAi??r kushtet nAi?? tAi?? cilat mbahen tAi?? burgosurit nAi?? kAi??tAi?? vend. NjAi?? shqiptar ka nisur pamjet e kushteve tAi?? brendshme nAi?? tAi?? cilat mbahen tAi?? dAi??nuarit nAi?? njAi?? burg grek. QelitAi?? janAi?? pa dritare, kuzhina e sajuar …

Artikulli i plotë »

Sapo u Konfirmua! URIMEai??i??Ska MAi?? Pritje PAi??r VizAi?? TAi?? GjermanisAi??, Tani TAi?? GjithAi?? ShqiptarAi??t Mund TAi?? PunojnAi?? Atje!

NAi?? Gjermani numri i vizave tAi?? punAi??s pAi??r shqiptarAi??, nga ShqipAi??ria, Kosova, Maqedonia, boshnjakAi?? dhe tAi?? tjerAi?? nga Ballkani Ai??shtAi?? rritur me 70% nAi?? tetAi?? muajt e parAi?? 2017. ai???Die Weltai??? i ka kushtuar sot dy artikuj temAi??s sAi?? punAi??simit tAi?? tAi?? huajve nAi?? Gjermani. NjAi?? punAi?? nAi?? Gjermani, shumAi?? …

Artikulli i plotë »

Trump uron shqiptarAi??t pAi??r 28 NAi??ntorin

Presidenca e RepublikAi??s sAi?? ShqipAi??risAi??, njofton se presidenti Ilir Meta ka marrAi?? njAi?? mesazh urimi nga presidenti i Shteteve tAi?? Bashkuara tAi?? AmerikAi??s, Donald Trump. MAi?? poshtAi?? po e japim tAi?? plotAi?? letrAi??n qAi?? Meta ka marrAi?? nga Trumop I dashur Zoti President, NdAi??rsa ju festoni 105-vjetorin e PavarAi??sisAi?? mAi?? …

Artikulli i plotë »

NjAi?? lajm i madh vjen nga Zvicra pAi??r shqiptarAi??t, ajo u jep 8.2 Milion Frang atyre qe dojn me ai??i??

NjAi?? projekt prej 8.2 milionAi?? franga zvicerane do tAi?? vazhdojAi?? tAi?? mbAi??shtesAi?? krijimin e vendeve tAi?? punAi??s pAi??r tAi?? rinjtAi?? nAi?? ShqipAi??ri, thuhet nAi?? njAi?? njoftim nga Ambasada e ZvicrAi??s nAi?? ShqipAi??ri. ai???RisiAlbaniaai??? nga Agjencia Zvicerane pAi??r Zhvillim dhe BashkAi??punim (SDC) mbylli fazAi??n e saj tAi?? parAi?? dhe nisi fazAi??n …

Artikulli i plotë »

Lajm i mirAi?? per shqiptaret qe jetojn ne Shqiperi/ Ky Ai??shtAi?? shteti qAi?? sapo hoqi vizat me ShqipAi??rinAi??, si mund tAi?? aplikoni nga interneti

Rreth 25 shtete tAi?? ndryshme, pAi??rfshirAi?? edhe ShqipAi??rinAi?? mund tAi?? udhAi??tojnAi?? tashmAi?? me vizAi?? elektronike tAi?? pa sponsorizuar drejt shtetit tAi?? Omanit. Kjo pAi??rpjekje bAi??het nga shteti i Omanit, nAi?? mAi??nyrAi?? qAi?? tAi?? rrisAi?? turizmin nAi?? vend, pasi ky shtet ka njAi?? vijAi?? bregdetare tAi?? mrekullueshme. I ndodhur nAi?? Gadishullin …

Artikulli i plotë »

Lista me emrat/ 709 shqiptarA�t mA� tA� kA�rkuar nga policia

GjithnjA� A�shtA� intriguese tA� dish se A�a��karakteristika mund tA� ketA� njA� kriminel dhe informacione tA� mA�tejshme pA�r tA�. Por nA� ShqipA�ri A�shtA� e lehtA� ta identifikosh njA� a�?kriminela�?, ai ka njA� fytyrA� tA� pA�rvuajtur, shpeshherA� tA� lodhur, nA�se kanA� vjedhur detyrohen nga skamja, nA�se shesin ilegal A�shtA� sA�rish varfA�ria ajo …

Artikulli i plotë »

Vendi ku mund tA� bA�heni milioner pA�r njA� vit dhe shqiptarA�t mund tA� shkojnA� pa viza

A e dini se A�shtA� njA� vend ku vetA�m nA�se qA�ndroni njA� vit duke punuar mund tA� bA�heni milioner? Po, poa�� dhe ne mund tA� shkojmA� pa viza. BA�het fjalA� pA�r NorvegjinA�, njA� lajm mjaft i mirA� ka mbA�rritur ditA�n e sotme lidhur me fondin e kA�tij shteti. Banka qendrore …

Artikulli i plotë »

E besoni apo jo? Humbi 65 kilogram, duke braktisur katA�r ushqime qA� shqiptarA�t i hanA� A�do ditA� (Foto)

Mjaftoi vetA�m njA� fotografi qA� ta��ia ndryshojA� jetA�n 37-vjeA�ares Casey Gemmell. KurA� e pa sA� pari fotografinA�, e realizuar nA� festA�n e ditlindjes sA� djalit, nuk mund ta��i besonte syve se si dukej. a�?Mendova me vete, kjo nuk jam unA�.a�? tha Gemmell, e cila jeton nA� Perth tA� AsutralisA�. Gjersa …

Artikulli i plotë »

Gruaja obeze humbi 50 kg pasi hoqi dorA� nga diA�ka qA� konsumohet shumA� nga shqiptarA�t

NA�na e tre fA�mijA�ve, e cila e kishte zakon tA� konsumonte rreth 15 filxhanA� kafeje nA� ditA�, rrA�fen se arriti tA� humbte rreth 50 kg nga pesha e saj vetA�m duke hequr dorA� prej kA�tij zakoni. Lorraine Oa��Loughlin, nga Warrenpoint, Irlanda e Veriut, arriti tA� zbriste 7 masa fustani kur …

Artikulli i plotë »
error: