Arkivat e etiketimeve shteti

Jugu nAi?? alarm, shteti: Largohuni brenda 4-5 orAi??sh, do bAi??het nje Katastrofe ne ai??i??

Lumi Vjosa duket se pritet tAi?? bAi??jAi?? kAi??rdinAi?? brenda shumAi?? pak orAi??sh. Shteti bAi??n thirrje pAi??r evakuim sa mAi?? parAi?? tAi?? banorAi??ve qAi?? ndodhen tAi?? zonave qAi?? preken nga daljet nga shtrati tAi?? lumit VjosAi??. PritshmAi??ria e prurjeve nAi?? kAi??tAi?? lum e bAi??n daljen e tij nga shtrati Ai??Ai??shtje tAi?? …

Artikulli i plotë »

Tronditet shteti Shqiptar : Deklarata ai???bombAi??ai???: ai???Pas Tahirit, dorAi??hiqet edhe Edi Rama!ai???

Portali spjv.it ka arritur tAi?? marrAi?? tekstin e fjalAi??s sAi?? dorAi??heqjes tAi?? kryeministrit Edi Rama pas protestave tAi?? opozitAi??s dhe vendimit tAi?? mos futjes nAi?? zgjedhje me RamAi??n si kryeministAi??r. NAi?? tAi?? vAi??rtetAi?? teksti nAi?? fjalAi?? Ai??shtAi?? gjendur nAi?? njAi?? prej emaileve tAi?? kAi??shilltarAi??ve tAi?? tij mAi?? kryesor nAi?? Kryeministri, …

Artikulli i plotë »

Tronditet shteti shqiptar: Pas skandalit Jep dorAi??heqje edhe Edi Rama?

Portali spjv.it ka arritur tAi?? marrAi?? tekstin e fjalAi??s sAi?? dorAi??heqjes tAi?? kryeministrit Edi Rama pas protestaveai??i??.Ministri i BrendshAi??m i ShqipAi??risAi??, Saimir Tahiri, ka dhAi??nAi?? dorAi??heqje.Lajmin e ka bAi??rAi?? tAi?? ditur portali Lapsi.al, duke u bazuar nAi?? burimet e veta pranAi?? qeverisAi??.SiAi?? raporton portali, gjatAi?? paradites ministri Tahiri ka zhvilluar …

Artikulli i plotë »

Lajm i mirAi?? per shqiptaret qe jetojn ne Shqiperi/ Ky Ai??shtAi?? shteti qAi?? sapo hoqi vizat me ShqipAi??rinAi??, si mund tAi?? aplikoni nga interneti

Rreth 25 shtete tAi?? ndryshme, pAi??rfshirAi?? edhe ShqipAi??rinAi?? mund tAi?? udhAi??tojnAi?? tashmAi?? me vizAi?? elektronike tAi?? pa sponsorizuar drejt shtetit tAi?? Omanit. Kjo pAi??rpjekje bAi??het nga shteti i Omanit, nAi?? mAi??nyrAi?? qAi?? tAi?? rrisAi?? turizmin nAi?? vend, pasi ky shtet ka njAi?? vijAi?? bregdetare tAi?? mrekullueshme. I ndodhur nAi?? Gadishullin …

Artikulli i plotë »

Formohet Shteti i tretA� shqiptar. ShpA�rndaje nA�se iu gA�zove kA�tij lajmi

NesA�r nA� HagA�, Kuvendi i A�amA�risA� do ta shpallA� PavarA�sinA� dhe do ta formojA� QeverinA� me tA� gjithA� resorA�t, pA�rfshirA� edhe atA� tA� Mbrojtjes. Sipas kryetarit tA� ShoqatA�s A�amA�ria, Festim Lato, nesA�r do tA� formohet edhe Forca MbrojtA�se e shtetit A�am. Sipas tij, kjo po bA�het me pA�rkrahje ndA�rkombA�tare. Lajmin …

Artikulli i plotë »

Tragjedi kombA�tare,shteti shpall ditA�n e nesA�rme ditA� zije, ndalen gjitha aktivitetet

SA� paku 12 vetA� prej tyre 6 ushtarA� janA� vrarA� nga njA� sulm me makinA�-bombA� nA� qytetin Khost nA� pjesA�n lidore tA� Afganistanit. Sulmi ka ndodhur sot nA� ditA�n e parA� tA� muajit tA� shenjtA� tA� Ramazanit. Shefi i policisA� sA� qytetit Khost, Faizullah Ghairat, tha se ishte sulmuar njA� …

Artikulli i plotë »

Turqia, shteti i parA� qA� fut kodin e ri tA� KosovA�s nA� listA�n e shteteve (foto)

Turqia ka futA� zyrtarisht prefiksin e KosovA�s nA� listA� zyrtare +383. KA�shilltari i Presidentit ThaA�i, Ardi Nurellari pA�rmes nji postimi nA� Facebook ka kallxue se Aeroporti i Stambollit e ka futA� prefiksin e KosovA�s nA� listA�. a�?E gjithA� kjo bezdi mu fashit menjA�herA� kur ne pA�rpjekje pA�r tu lidhur me …

Artikulli i plotë »

Ja sa banorA� do ti ketA� shteti i A�amA�risA�

Sipas tA� dhA�nave tA� a�?Calendario Atlante De Agostinia�? tA� vitit 2006 dhe shifrave tA� publikuara nga Enti Statistikor Grek, deri nA� vitin 2006. A�amA�ria A�shtA� vend me 865 mijA� banorA� njofton Gazeta NewBorn. NA� proceset e zhvillimeve tA� sotme , miratimi nga Kuvendi i ShqipA�risA� i a�?RezolutA�s pA�r zgjidhjen e …

Artikulli i plotë »

Formohet Shteti i tretA� shqiptar. ShpA�rndaje nA�se iu gA�zove kA�tij lajmi

NesA�r nA� HagA�, Kuvendi i A�amA�risA� do ta shpallA� PavarA�sinA� dhe do ta formojA� QeverinA� me tA� gjithA� resorA�t, pA�rfshirA� edhe atA� tA� Mbrojtjes. Sipas kryetarit tA� ShoqatA�s A�amA�ria, Festim Lato, nesA�r do tA� formohet edhe Forca MbrojtA�se e shtetit A�am. Sipas tij, kjo po bA�het me pA�rkrahje ndA�rkombA�tare. Lajmin …

Artikulli i plotë »
error: