Arkivat e etiketimeve siria

Flet shqiptari i kthyer nga Siria: Atje nuk ka Islam atje bëhet luftë për para dhe pushtet

“Në Siri nuk luftohet në emër të Zotit, por për para dhe pushtet”. Me këtë konkluzion ka arritur në përfundim një prej luftëtarëve shqiptarë, M. A., i cili ka luftuar në Siri, në radhët e grupimit islamik “Al ­Nusra”. Në një intervistë për gazetën “Shekulli”, 35­vjeçari nga Puka tregon gjithë …

Artikulli i plotë »

Djali nga Siria i dA�rgon mesazh EncA�s: a�?Muzika jote mA� bA�n tA� harroj luftA�n!a�?

Shpesh nA� rrjete sociale vA�mA� re se si kA�ngA�tarA�t tregojnA� pA�r lidhjen e veA�antA� qA� kanA� me tA� gjithA� fansat e tyre. Ata nuk ngurrojnA� ta��i falA�nderojnA� vazhdimisht jo vetA�m pA�r pA�rkrahjen, por edhe pA�r dhuratat dhe mesazhet inkurajuese qA� ata u dA�rgojnA�. Enca A�shtA� njA� prej artisteve qA� A�shtA� …

Artikulli i plotë »
error: