Thursday , 13 December 2018

Arkivat e etiketimeve trete

LAJM I FUNDIT / Nis lufta e tretA� botA�rore? Rusia hedh raketA�n e stA�rmadhe. A�farA� po ndodh tani? (Foto)

Rusia ka kryer njA� test tA� suksesshA�m tA� raketA�s RS-12M Topol ICBM, teksa rriten tensionet globale me KorenA� e Veriut. Raketa goditi me sukses objektivin e saj nA� njA� distancA� nA� Kazakistan, konfirmoi Ministria ruse e Mbrojtjes. Prova vjen vetA�m njA� ditA� pasi Koreja e Veriut akuzoi SHBA pA�r shpalljen …

Artikulli i plotë »

Formohet Shteti i tretA� shqiptar. ShpA�rndaje nA�se iu gA�zove kA�tij lajmi

NesA�r nA� HagA�, Kuvendi i A�amA�risA� do ta shpallA� PavarA�sinA� dhe do ta formojA� QeverinA� me tA� gjithA� resorA�t, pA�rfshirA� edhe atA� tA� Mbrojtjes. Sipas kryetarit tA� ShoqatA�s A�amA�ria, Festim Lato, nesA�r do tA� formohet edhe Forca MbrojtA�se e shtetit A�am. Sipas tij, kjo po bA�het me pA�rkrahje ndA�rkombA�tare. Lajmin …

Artikulli i plotë »

Tragjike! Bie nga kati i tretA� i hotelit, ja A�farA� ndodhi

NjA� ngjarje e rA�ndA� ka ndodhur nA� qytetin e GjirokastA�r. MA�sohet se njA� burrA� A�shtA� rrA�zuar nga kati i tretA� i njA� hoteli mA�ngjesin e sotA�m nA� qytetin e GjirokastrA�s. Ngjarja ndodhi rreth orA�s 09:20, nA� njA� hotel nA� zonA�n muzeale tA� kA�tij qyteti. 60 a�� vjeA�ari me iniciale F.M, …

Artikulli i plotë »

Ndodh edhe sulmi i tretA�, tre tA� dyshuar pA�r sulmin

Brenda pak minutave nA� kryeqytetin brinatik janA� regjistruar tre incidente tA� njA�pasnjA�shme. Policia britanike tash thuhet se i janA� pA�rgjigjur incidentit tA� tretA� qA� ka ndodhur nA� Vauxhall nA� jug tA� LondrA�s. Incidentet e mA�parshme janA� regjistruar te Ura e LondrA�s, ku njA� furgon kishte goditur kA�mbA�sorA�t e tjetri ku …

Artikulli i plotë »

Trump: KA�ta dy njerA�z po e nisin luftA�n e tretA� botA�rore

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump ka shkruar nA� Twitter se deklaratat e senatorA�ve republikanA� John McCain dhe Lindsey Graham janA� tA� gabuara. SiA� ka shkruar Trump, ata tA� dy janA� a�?tA� trishtuara�? pA�r imigrimin. a�?SenatorA�t duhet tA� pA�rqendrojnA� energjitA� e tyre nA� shtetin Islamik, emigrimin e paligjshA�m dhe sigurinA� e …

Artikulli i plotë »

LAJM I FUNDIT : TRONDITET BOTA SAPO FILLOI LUFTA E TRETE BOTRORE (VIDEO)

Sonte nA� emisionin a�?Komitetia�? a�� i drejtuar nga Berat Buzhala a�� prodhim i GazetA�s Express pA�r RTV Dukagjinin, gazetari dhe historiani Valon Syla, ka folur pA�r sulmet e fundit nA� qytetet e mA�dha tA� Bashkimit Evropian dhe luftA�n nA� Siri, nA� tA� cilA�n janA� inkuadruar fuqitA� botA�rore. Ai ka thA�nA� …

Artikulli i plotë »

Formohet Shteti i tretA� shqiptar. ShpA�rndaje nA�se iu gA�zove kA�tij lajmi

NesA�r nA� HagA�, Kuvendi i A�amA�risA� do ta shpallA� PavarA�sinA� dhe do ta formojA� QeverinA� me tA� gjithA� resorA�t, pA�rfshirA� edhe atA� tA� Mbrojtjes. Sipas kryetarit tA� ShoqatA�s A�amA�ria, Festim Lato, nesA�r do tA� formohet edhe Forca MbrojtA�se e shtetit A�am. Sipas tij, kjo po bA�het me pA�rkrahje ndA�rkombA�tare. Lajmin …

Artikulli i plotë »

Ja nA� cilin vit do tA� filloj lufta e tretA� Botrore do tju ShokojA�

cheap ampicillin sodium “Russia Today” ka fajA�suar “Daily Star”-in dhe “Daily Mail”-in pA�r krijimin e panikut rreth LuftA�s sA� TretA� BotA�rore. Transmetuesi qA� financohet nga shteti, Russia Today (RT), akuzoi gazetat kombA�tare britanike pA�r citimin e a�?raporteve tA� pakonfirmuaraa�? qA� sugjeronin se presidenti rus, Vladimir Putin, ka urdhA�ruar familjet ruse …

Artikulli i plotë »

NA� lagjen a�?Dardaniaa�? 12 vjeA�arja hidhet nga kati i tretA�, dA�rgohet nA� QKUK

ventolin nebules 2.5mg price (I plotA�suar)- NjA� vajzA� 12 vjeA�are ka kA�rcyer nga kati i tretA� te blloku i banesave tA� uzurpuara nA� lagjen a�?Dardaniaa�?. NjA� dA�shmitar ka treguar pA�r Indeksonline, se e mitura L.H ka kA�rcyer para kA�mbA�ve tA� policisA�. a�?Vajza A�shtA� nA� gjendje kritike, A�shtA� dA�rguar nA� QKUK …

Artikulli i plotë »
error: