Arkivat e etiketimeve tronditet

Tronditet e gjith Shqiperia nga kjo qe sapo ndodhi para 30 min ka edhe te vdekur (Video)

Dy persona janA� vrarA� dhe tre tA� tjerA� janA� plagosur nA� njA� atentat me armA� zjarri qA� ndodhi nA� shA�titoren e qytetit tA� Lushnjes pasditen e sotme. ABC News raporton se njA�ri nga viktimat A�shtA� Zamir Latifi. AtentatorA�t qA�lluan me breshA�ri kallashnikovi nga njA� makinA� dhe mA� pas u larguan …

Artikulli i plotë »

I papritur largimi! Tronditet PDK, ja kush dha dorA�heqjea��

AnA�tari i PDK-sA� Xhevdet Smakiqi ka dhA�nA� dorA�heqje nga Partia Demokratike e KosovA�s, njofton Gazeta Blic.Lajmin e ka bA�rA� tA� ditur vet Smakiqi pA�rmes njA� shkrimi nA� profilin e tij nA� Facebook.Smakiqi kA�tA� dorA�heqje e ka adresuar tA� lideri i PDK-sA� Kadri Veseli. ShA�nimi i plotA�: DorA�heqje nga PDK ! …

Artikulli i plotë »

Tronditet Kosova Aksident na��PrishtinA� Vdes ne vend Deputeti i Parlamentit Kosovarea�� |VIDEO|

Deputeti i Listes serbe ne Parlamentin e Kosoves, Velimir Rakiq, rreth 63 vjeA�ar nga fshati SoA�anice, ka humbur jeten ne nje aksident qe ka ndodhur ne Leposaviq. per Rakiq thuhet se ka qen kandidat per deputet ne listen Serbska por fatkeqsisht ai ka ndrruar jetA� pA�r mA� teper shikoni videon …

Artikulli i plotë »

Para 17 vitesh kishte mbyllur lekA� nA� bankA�, i moshuari tronditet kur shkon ta��i tA�rheqA� (VIDEO)

I pazakontA� mund tA� quhet rasti i njA� 75-vjeA�ari, i cili para 17 vitesh kishte mbyllur lekA� nA� njA� llogari bankare. NA� kA�to moshA�, ai kishte vendosur qA� tA� tA�rhiqte kursimet, por mbeti pa fjalA�.75-vjeA�ari me inicialet Sh.I, kishte derdhur nA� llogari njA� shumA� ta caktuar parash, qA� nA� vitin …

Artikulli i plotë »

EKSKLUZIVE: a�?Tronditeta�� ShqipA�ria, Sapo ndodhi, Atentat me armA�, plagoseta��

Sipas informacioneve tA� para nga burimet policore,njA� person ka mbetur i plagosur dhe se ai A�shtA� punonjA�s i PolicisA� Bashkiake tA� Shijakut. I plagosur nuk eshte indetifikuar ende , Ai ka marrA� njA� plumb nA� gjymtyrA�t e poshtA�m dhe A�shtA� shtruar nA� spital,ku ndodhet jashtA� rrezikut pA�r jetA�n.

Artikulli i plotë »

Nuk mjaftojnA� zjarret, ShqipA�ria tronditet edhe nga dy tA�rmete

Ka disa ditA� qA� vendi ynA� po pA�rballet me zjarre tA� pA�rmasave tA� mA�dha, por gjatA� natA�s ka patur edhe dy tronditje tA� fuqishme tA�rmeti. Sipas Institutit tA� Gjeoshkencave, tA�rmeti i parA� A�shtA� regjistruar nA� QukA�s, 5 kilometA�r nga Prrenjasi me magnitudA� 2.4 dhe nA� thellA�si 3 kilometA�r. TA�rmeti A�shtA� …

Artikulli i plotë »

Tronditet Serbia nga kjo deklaratA� e Edi RamA�s

Kryeministri i ShqipA�risA�, Edi Rama, u shpreh i vendosur se nA�se Serbia prekte qoftA� edhe 1 centimetA�r tA� territorit tA� KosovA�s,ShqipA�ria e Kosova do tA� ishin tA� gatshme ta��i kundA�rpA�rgjigjeshin. I ftuar nA� emisionin a�?Zona e Debatita�? nA� Klan Kosova,Rama tha se a�?shqiptarA�t,ShqipA�ria dhe Kosova,janA� bashkA� pA�r tA� promovuar paqen,por …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT: Tronditet estrada shqiptare, vdes Mentori, kA�ngA�tari i njohur i vendit (Foto)

Ka vdekur nA� moshA� tA� re kA�ngA�tari i njohur i estradA�s shqiptare. FamiljarA�, miqA� e bashkA�punA�tor tA� Mentorit janA� prekur nga lajmi pA�r vdekjen e tij.vip Mentor Ejupi, vdiq me 17 korrik, derisa lajmin pA�r vdekjen e tij e kanA� shpA�rndarA�, aktorA�, artistA�, kA�ngA�tarA� e bashkA�punA�torA� tA� tA� ndjerita��per me …

Artikulli i plotë »
error: