Arkivat e etiketimeve zvicra

Vjen njAi?? lajm i madh pAi??r KosovAi??n nga Zvicra, ja Ai??ka ndodhi (Pamje)

Ministri i DrejtAi??sisAi??, Abelard Tahiri ka takuar ambasadorin e ZvicrAi??s nAi?? KosovAi??, Jean-Hubert Lebert, me tAi?? cilin kanAi?? diskutuar pAi??r prioritetet nAi?? sektorin e drejtAi??sisAi??, reformat nAi?? fushAi??n legjislative, me theks tAi?? veAi??antAi?? nAi?? avancimin e kornizAi??s ligjore nAi?? fushAi??n penale dhe civile. Ministri Tahiri shprehu pAi??rkushtimin pAi??r fuqizimin e …

Artikulli i plotë »

Zvicra ju paguan nAi??se bAi??heni banor i qyteti piktoresk, 60.000 dollarAi?? pAi??r Ai??do familje

Qyteti i Albinen nAi?? Kantonin Zviceran tAi?? Valais Ai??shtAi?? njAi?? nga shumAi?? qytetet malore zviceranAi?? qAi?? po kAi??rcAi??nohet me zhdukjen e popullsisAi??, pasi njAi?? numAi??r i madh banorAi??sh po largohen nga zona. Albinen, i vendosur nAi?? njAi?? luginAi?? tAi?? mrekullueshme nAi?? njAi?? lartAi??si prej 1.300 metra mbi nivelin e detit, …

Artikulli i plotë »

NjAi?? lajm i madh vjen nga Zvicra pAi??r shqiptarAi??t, ajo u jep 8.2 Milion Frang atyre qe dojn me ai??i??

NjAi?? projekt prej 8.2 milionAi?? franga zvicerane do tAi?? vazhdojAi?? tAi?? mbAi??shtesAi?? krijimin e vendeve tAi?? punAi??s pAi??r tAi?? rinjtAi?? nAi?? ShqipAi??ri, thuhet nAi?? njAi?? njoftim nga Ambasada e ZvicrAi??s nAi?? ShqipAi??ri. ai???RisiAlbaniaai??? nga Agjencia Zvicerane pAi??r Zhvillim dhe BashkAi??punim (SDC) mbylli fazAi??n e saj tAi?? parAi?? dhe nisi fazAi??n …

Artikulli i plotë »

RrA�fimi i vajzA�s nga Zvicra qA� pas 18 vitesh mori vesh se A�shtA� shqiptare tepA�r Emocionale (VIDEO)

Karin Dubler, vetA�m kur i ka mbushur 18 vjet ka kuptuar se ajo nA� fakt kur ka lindur A�shtA� quajtur Laura Rushiti dhe se prindA�rit e saj biologjikA� janA� nga Kosova dhe e kanA� dhA�nA� pA�r adoptim pak ditA� pas lindjes, transmeton albinfo.ch informacionin e srf.ch. A�ifti zviceran Erich dhe …

Artikulli i plotë »

Dy kosovarA� nga Zvicra u bA�jnA� thirrje mA�rgimtarA�ve: Mos dA�rgoni para mA� nA� KosovA�, ja se A�ka po ndodh

a�?DA�rgimi i parave, pA�r mua nuk shtrohet si A�A�shtjea�?, thotA� pA�r srf.ch afaristi i ri Valon Asani, i cili nga Zvicra ka hapur njA� biznes tA� suksesshA�m IT nA� PrishtinA�, transmeton albinfo.ch. Dhe ky pohim i tij e pA�rshkruan mA� sA� miri ndryshimin e qasjes ndaj KosovA�s tA� tA� rinjve …

Artikulli i plotë »

MA�rgimtari nga Kosova vjen nga Zvicra, po ja A�farA� i ndodhi si hyri nA� Fush KosovA�

Viktima mashkull K-Shqiptar ka raportuar se tA� dyshuar tA� pa njohur i kane thyer xhamin e veturA�s BMW dhe nga vetura kanA� vjedhA� njA� qante ne te cilA�n kishte 400 franga Zvicerane dhe dokumente personale. Rasti po hetohet nga njesitet policore. Ngjarja ndodhi ne FushA� KosovA� mA� 03.06.2017-22:13. Gazeta Newborn …

Artikulli i plotë »

2.700 shqiptarA� nga Zvicra tA� gatshA�m pA�r KosovA�, tA� veshin uniformA�n nA� front pA�rballA� SerbisA�

KA�rcA�nimet e SerbisA� ndaj KosovA� kanA� bA�rA� qA� edhe diaspora shqiptare tA� mobilizohet nA� shA�rbim tA� atdheut. Ata me mjaft shqetA�sim po i ndjekin zhvillimet e fundit nA� vendlindje, meqA� familjet e tyre jetojnA� atje. Numri i vullnetarA�ve qe kanA� shprehur gatishmA�rinA� tA� veshin uniformen, te shkojnA� ne KosovA� mbi …

Artikulli i plotë »

LAJMI I FUNDIT – Tronditet edhe Zvicra, ka edhe tA� vrarA�?!

Pas sulmit qA� ndodhi nA� Berlin njA� tjetA�r ka ndodhur nA� qytetin e Cyrihut. NjA� person i panjohur ka shtA�nA� me armA� zjarri nA� njA� xhami nA� Cyrih duke lA�nA� tA� plagosur tA� paktA�n tre persona raportojnA� mediat lokale, transmeton Telegrafi. I dyshuari A�shtA� njA� burrA� rreth moshA�s 30 vjeA�are, …

Artikulli i plotë »
error: