Tmerr nA� njA� thertore, lopa goditet mizorisht nA� kokA�. Shiko Videon

Kjo video e cila A�shtA� filmuar nA� Vietnam, tregon disa punA�torA� tA� cilA�t po godasin njA� lopA� me cekiA� nA� kokA�. Videoja bA�ri qA� autoritetet australiane tA� pezullonin eksportet nA� tre thertore tA� Vietnamit, pasi kafshA�t kryesisht lopA�t vijnA� nga eksportet australiane.
Ministri i BujqA�sisA� i ka pA�rshkruar pamjet tA� tmerrshme dhe tA� patolerueshme. PunA�torA�t do tA� vihen pA�rballA� disa akuzave tA� rA�nda. a�?Nuk A�shtA� konfirmuar ende se lopA�t janA� nga Australia, por nA�se kjo A�shtA� e vA�rtetA� atA�herA� do tA� pezullohet krejtA�sisht eksporti pA�r nA� thertoret vietnameze. Kliko ne videon me poshte per te pare ngjarjen.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ditari:
error: