Vajza nga Lezha: Ishte hera e parAi?? qAi?? e provoja, i fejuari mAi?? emocionoi fort

NjAi?? histori e bukur dashurie Ai??shtAi?? rrAi??fyer nga njAi?? vajzAi?? e re, e cila ka treguar se si e ka marrAi?? propozimin pAi??r fejesAi??. Kjo Ai??shtAi?? historia e rrAi??fyer .

ai???Dashuria vjen edhe kur nuk e pret fare! Nuk Ai??shtAi?? e thAi??nAi?? qAi?? njeriun e zemrAi??s duhet patjetAi??r ta njohAi??sh me vite tAi?? tAi??ra pAi??r ta dashur, mjafton njAi?? moment pAi??r ta dashuruar dikAi??.

KAi??shtu tAi?? paktAi??n mAi?? ka ndodhur mua. Ishte hera e parAi?? qAi?? e provoja kAi??tAi?? ndjesi. Me djalin qAi?? do tAi?? fejohem sAi?? shpejti unAi?? jam dashuruar sapo e kam parAi??.

AtAi?? djalAi?? do ma prezantonte tezja ime, njAi?? emigrant nAi?? Greqi qAi?? sipas tezes i kishte tAi?? gjitha terezitAi??, por i mungonte vetAi??m nusja.

NAi?? fillim isha shumAi?? skeptike sepse me Ai??farAi?? kemi dAi??gjuar tek tAi?? tjerAi??t kAi??to punAi??t e shkAi??sirave nuk ecin mirAi??.

Por pranova dhe si tani e kujtoj momentin qAi?? i pashAi?? ato sy jeshil qAi?? buzAi??qeshnin nAi?? tavolinAi??, e ky qAi?? Ai??ohet me lAi??viz karrigen dhe me dhuron njAi?? trendafil.

VetAi??m nAi?? filma kisha parAi?? takime tAi?? tilla. QAi?? aty mAi?? rrahu zemra fort dhe jam emocionuar pa masAi??.

E ky takim ynAi?? i parAi?? u shoqAi??rua me njAi?? respekt tAi?? paparAi?? nga ana e tij ndaj meje. NjAi?? edukatAi?? e pashoqAi?? qAi?? meshkujt qAi?? rriten nAi?? ShqipAi??ri e dimAi?? si janAi?? e sillen me femrat.

I thashAi?? ai???POai??? shumAi?? shpejt dhe tani shkon Ai??do gjAi?? mirAi?? mes nesh.

Edhe jam me fat qAi?? e kam njohur. Sepse meshkujt qAi?? trajtojnAi?? njAi?? femAi??r me edukatAi?? nAi?? LezhAi?? tAi?? paktAi??n janAi?? me pikatore. Ndaj paAi??i fat tim ishalla tAi?? gjitha ju vajza e mos pranoni tAi?? merrni djem qAi?? nuk ju respektojnAi??. Personi shihet qAi?? nAi?? takimin e parAi??ai??i??ai???, shkruan ajo.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ditari:
error: